Левски и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в здрава битка на стадион "Георги Аспарухов" от осмия кръг на efbet Лига. Това бе първа среша на Станимир Стоилов на "Герена" след завръщането му като треньор на "сините".

Домакините натиснаха от самото начало и още в 4-ата минута Борислав Цонев центрира от свободен удар, а защитата на гостите се справи. Топката пак стигна до Цонев, който шутира неточно. Пет минути по-късно Здравко Димитров изчака включването на Горанов и се опита да му подаде, но Лазар Марин пресече подаването. В 11-ата минута Георги Русев навлезе в наказателното поле на домакините и подаде към Галин Иванов, който отправи удар, но топката се отби в Боби Цонев и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно за Николай Михайлов.

След четвърт час игра Левски бе близо до гола, но след силен удар на Марин Петков последва блестящо спасяване на вратаря Даниел Наумов, а топката се удари след това в страничната греда Гостите отвърнаха с далечен шут на Ивайло Чочев, но той не намери целта. В 23-ата минута Галин Иванов шутира извън наказателното поле, а Николай Михайлов без проблем улови топката. Три минути след това Иван Горанов центрира в наказателното поле на гостите и след разбъркване Даниел Наумов, боксира топката. До края на полувремето "сините" бяха по-активни, но така и не застрашиха сериозно вратата на Наумов. Секунди преди почивката Борислав Цонев нахлу в наказателното поле и отправи удар, но топката премина над вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 52-ата минута Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи неточен удар малко над вратата. Пет минути след това Билал Бари отправи удар с глава, а Даниел Наумов показа страхотен рефлекс и изби.

"Сините" продължиха да доминират, но въпреки това гостите имаха своя шанс да поведат в 69-ата минута след удар на Галин Иванов с глава. Николай Михайлов обаче направи блестящо спасяване. Четвърт час преди края на редовното време Радослав Цонеш шутира силно от далечна дистанция, но не намери целта. В 89-ата минута Костадинов върна към Боби Цонев, който стреля по земя, а Наумов отново спаси. До края на мача резултатът остана непроменен.

След равенството Левски има 8 точки на десетата позиция, а ЦСКА 1948 е на предпоследното място с 5.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1948 0:0

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Борислав Цонев центрира от свободен удар, а защитата на гостите се справи. Топката пак стигна до Цонев, който шутира неточно
9 - Здравко Димитров изчака включването на Горанов и се опита да му подаде, но Лазар Марин пресече подаването
11 - Георги Русев навлезе в наказателното поле на домакините и подаде към Галин Иванов, който отправи удар, но топката се отби в Боби Цонев и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно за Николай Михайлов
15 - Билал Бари свали с глава топката за Марин Петков, който отправи силен удар, а Даниел Наумов спаси и топката се удари в страничната греда
16 - Ивайло Чочев отправи далечен изстрел, а топката мина покрай вратата на Михайлов
23 - Галин Иванов шутира извън наказателното поле, а Николай Михайлов без проблем улови топката
26 - Иван Горанов центрира в наказателното поле на гостите и след разбъркване Даниел Наумов, боксира топката
34 - Здравко Димитров отправи диагонален шут покрай вратата
35 - Билал Бари и Марин Петков опитаха двойно подаване в наказателното, но Симеон Петров им попречи
42 - Здравко Димитров центрира в наказателното поле, а Дани Наумов улови топката
45 - Борислав Цонев нахлу в наказателното поле и шутира над вратата
45+1 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи неточен удар малко над вратата
57 - Билал Бари отправи удар с глава, а Даниел Наумов показа страхотен рефлекс и изби
69 - Николай Михайлов направи блестящо спасяване след удар с глава на Галин Иванов
75 - Здравко Димитров получи дълъг пас и центрира към Марин Петков, но младокът стреля слабо с глава и Наумов улови
76 - Радослав Цонев отправи силен шут от дистанция, но не намери целта
86 - Гостите искат дузпа заради игра с ръка на Димитър Костадинов в наказателното поле. След бърза намеса на ВАР не бе отсъден наказателен удар.
89 - Костадинов върна към Боби Цонев, който стреля по земя, а Наумов отново спаси
90+3 - Край на мача! Левски и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 и поделиха по точка

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов (72 89. Андриан Краев), 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров (85 79. Мартин Петков), 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков (76  20. Димитър Костадинов), 91. Драган Михайлович
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 89. Андриан Краев
Треньор: Станимир Стоилов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин , 77. Крум Стоянов , 6. Деян Лозев, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 11. Денислав Александров , 10. Георги Русев (88 20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов (91 8. Ивайло Климентов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 98. Валентин Йосков, 20. Ангел Бастунов, 8. Ивайло Климентов, 3. Димитър Пиргов, 7. Марио Топузов, 19. Георги Господинов
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия