ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Левски победи с 2:0 Славия в столичното дерби от междинния 11-и кръг на Еfbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ всъщност дерби нямаше и "сините" заслужено взеха трите точки, въпреки че играха с човек по-малко още от 23-ата минута. Успехът на тима на Николай Костов дойде след голове на Роналдо (34-та минута) и Уелтън (54).

В средата на първата част Асими Фадига беше изгонен с директен червен картон, което обаче не спря Левски към победата. Тя е втора поредна след минималното 1:0 над Етър преди дни. "Сините" събраха 22 точки и са трети. Лидерът Локомотив (Пловдив) е с 28 преди гостуването на Лудогорец (от 20:30 часа тази вечер). Втори с 27 точки е Черно море. След Левски е ЦСКА с 18, пети към момента е Лудогорец с 16 т.

Славия пък продължи лошото представяне и вече е в серия от 7 поредни загуби.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

"Сините" започнаха по-активно срещата, но без да затруднят Светослав Вуцов в началните минути. В 23-ата съдията Валентин Железов изгони Асими Фадига. Халфът на Левски фаулира Иван Минчев, реферът първоначално не даде дори жълт картон, но получи сигнал от ВАР и след преглед на ситуацията вдигна червен картон, оставяйки Левски с 10 човека на терена.

Малко след това Галин Иванов се разписа, но попадението бе отменено заради засада. Капитанът на "белите" бе изведен зад отбраната на "сините" и с левия крак стреля, пращайки топката в мрежата на Пламен Андреев.

Самостоятелна акция на Уелтън в 32-ата минута можеше да завърши с гол, но Ел Джемили направи сериозен пропуск. Бразилецът нахлу отляво и технично подаде на връхлитащия техничар, който стреля на сантиметри от дясната греда на вратата на Славия.

Две минути по-късно Левски поведе. "Сините" спряха опит за атака на домакините и топката стигна до Дарлан, който технично прехвърли защитата и изведе Роналдо сам срещу Вуцов, нападателят технично го прехвърли и отбеляза третото си попадение в шампионата този сезон.

До почивката нямаше други ситуации. В началото на втората част Иван Колев потърси промяна с цел подсилване на атаката. В игра влязоха Тони Тасев и Сибири Кейта. Първата опасност обаче беше пред Вуцов, който с крак спаси удар на Роналдо.

В 51-ата минута Ертан Томбак проби отдясно и центрира, а топката стигна до оставения непокрит Галин Иванов, който на празна врата стреля в аут и направи фрапантен пропуск.

Три минути след това Уелтън отбеляза страхотен гол, след като от корнер на "белите" подхвана контраатака и пробяга около 70 метра с топката, финтира Емил Мартинов и майсторски удвои - 2:0 за Левски.

Домакините пробваха натиск в следващите минути и стигнаха до няколко разбърквания в наказателното поле, но без реално да застрашат Пламен Андреев. В 75-ата минута „белите“ имаха добра възможност. Топката бе подадена в наказателното поле към Галин Иванов, който стреля силно, но в тялото на стража, който се справи.

В атака пък момчетата на Николай Костов не спираха да търсят всяка възможност за контраатака. При една такава Уелтън направи пробив, но този път не успя да стигне до удар. Жереми Петрис също се озова на добра позиция и пробва изстрел, но през човек, и топката се отби в тялото на бранител. До края "сините" запазиха преднината си от 2:0 и заслужено се поздравиха с успеха. Той идва преди тежката серия, започваща с домакинството в неделя на Лудогорец и дербито с ЦСКА на 7 октомври.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Роналдо (34), 0:2 Уелтън (54)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4 - Светослав Вуцов внимаваше при опасна атака на Левски и успя да блокира с крак извеждащо подаване към Цунами.
11 - Стражът на Славия спаси след центриране на Цунами.
17 - Сблъсък между Цунами и Мартин Георгиев. И двамата останаха на земята, а лекарските екипи влязоха на терена, за да им окажат помощ.
18  Първи жълт картон в мача, получи го Цунами за фаул срещу Мартин Георгиев.
22  Валентин Железов е привикан да гледа ситуация с нарушение на Фадига срещу Иван Минчев.
23  ЧЕРВЕН КАРТОН! Левски остава с човек по-малко. Фадига е изгонен заради грубо влизане в краката на халфа на Славия.
25 - Уелтън напредна по лявото крило и беше спрян от Емил Стоев, Железов остана безмълвен, което вбеси "сините".
28  Oтменен гол! Галин Иванов се разписа, но беше в засада.
29  Железов получи сигнал от ВАР, откъдето потвърдиха засадата и попадението не е зачетено.
31  Левски пропиля най-чистото си положение от началото на мача. Уелтън видя отлично нахлуващия към точката на дузпата Ел Джемили и центрира към него, но мерникът изневери на испанеца с марокански корени
34  ГОООЛ! 1:0 за Левски след попадение на Роналдо. Дарлан технично изведе сънародника си сам срещу Вуцов, копвайки топката. Роналдо пък ефектно прехвърли стража на Славия и даде преднина на "сините".
35
 ВАР потвърди попадението.
37  Жълт картон за Мартин Георгиев за фаул срещу Ел Джемили.
43  Жълт картон и за Кристиан Добрев, който фаулира Жереми Петрис.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Фрапантен пропуск на Галин Иванов, който не успя да засече топката в опразнената врата след центриране на Ертан Томбак.
54  ГОООЛ! 2:0 за Левски. Роналдо удвои преднината на гостите. "Сините" организираха контраатака, която беше завършена от бразилеца с удар по земя, при който топката влетя в далечния ъгъл на Вуцов.
64  Дарлан е заменен от Асен Чандъров.
68  Домакините с претенции за дузпа. Иван Минчев бе съборен от Хосе Кордоба в наказателното поле на Левски, флагът за засада обаче беше вдигнат.
77  Ертан Томбак навлезе в наказателното поле на Левски и пусна към бялата точка, Галин Иванов засече, Андреев спаси.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Левски победи Славия с 2:0.

Славия София
СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев , 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов (73  71.Кристиан Стоянов), 17. Ерол Дост (46  93.Сибири Кейта), 73. Иван Минчев (84  10.Владимир Николов), 11. Кристиан Добрев (46  88.Тони Тасев), 8. Емил Стоев (65  14.Роберто Райчев), 33. Галин Иванов (к)
Резерви: 1. Георги Петков, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович
Треньор: Иван Колев

Левски София (Bul)
ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис , 33. Хосе Кордоба, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами , 8. Андриан Краев (к), 11. Джавад Ел Джемили (85  50.Кристиан Димитров), 17. Уелтън  (81  88.Марин Петков), 37. Дарлан (64  20.Aсен Чандъров), 97. Асими Фадига , 7. Роналдо
Резерви: 13. Николай Михайлов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков
Треньор: Николай Костов

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР