Левски победи Царско село с 1:0 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Билал Бари беше точен в 43-ата минута, реализирайки от няколко метра, а това донесе успеха на "сините". Царско село на три пъти нацели гредите зад Николай Михайлов. Така Левски стигна най-накрая до успеха, след като в предишните два мача направи нулеви ремита с Ботев Враца и Арда.   След този успех Левски остана на 8-ото място с актив от 22 точки, Царско село е на дъното с 11.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Срещата започна много динамично и в рамките на само десетина минути пред Николай Михайлов вреше и кипеше. Още във втората минута Балтанов стреля добре, но Михайлов се справи с вещина. Малко по-късно и гредата помогна на "сините". В 9-ата минута Михайлов отново се справи с опасност пред вратата си. В 36-ата минута отличен удар на Димо Бакалов разтресе гредата.

При една от опасните си атаки Левски стигна до гол. В 43-ата минута Бари беше на точното място и от няколко метра реализира. Мартин Кавдански сбърка при центриране на Петков отдясно и "подари" топката в наказателното поле на Димитър Костадинов. Той предпочете да комбинира с Билал Бари, който отблизо порази опразнената от Янко Георгиев врата за 1:0.

През втората част нова греда помогна отново на "сините", ударът беше на Стеванович. До края на двубоя и двата тима пропуснаха от изгодни ситуации, но нови голове не паднаха и Левски ликува.

Царско село - Левски 0:1
0:1 Бари (43)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на двубоя
2 -  Лъчезар Балтанов с точен първи удар в мача, Михайлов направи хубаво спасяване
2 -  - Греда! Царско село нацели левия страничен стълб на Левски. Васил Шопов шутира от средна дистанция, а топката се отклони в Хосе Кордоба и се отклони в гредата. Димо Бакалов притича да довкара топката, но не успя и се подхлъзна
9 -   Михайлов отрази удар на Карлос Охене от границата на наказателното поле, а рикошетът в бранител на Левски не поколеба стража на "сините".
36 -  Перфектен удар на Димо Бакалов, топката за съжаление на нападателя на Царско село се отклони от страничната греда
43 -   Гооооол за Левски! Билал Бари се разписа и прекъсна головата суша, която беше обзела "сините" в последните два мача
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на втората част
53 -  Ален Стеванович с удар от няколко метра нацели гредата
71 -  Радослав Цонев стреля опасно от пряк свободен удар, но Георгиев спаси с една ръка
77 -  Здравко Димитров отправи много добре насочен удар към вратата на Янко Георгиев, вратарят на домакините се справи
90 -  Лукас Диас отправи много опасен удар към Михайлов, вратарят на Левски отново се прояви отлично

Стартови състави:

Царско селоЦарско село: 1 Янко Георгиев, 3 Мартин Кавдански , 7 Димо Бакалов ( 57 - 29. Миси Мезу), 8 Ален Стеванович (78 - 20. Петър Атанасов), 10 Лъчезар Балтанов, 12 Лукас Диас, 21 Венцислав Василев, 25 Александър Александров, 80 Карлос Охене , 83 Христо Попадийн ( 64 - 77. Луи Нганиони), 93 Васил Шопов (78 - 9. Милчо Ангелов)
Резерви: 30 Християн Василев,  4 Дилян Георгиев, 6 Иван Бандаловски
Треньор: Любослав Пенев

ЛЛевски Софияевски: 13 Николай Михайлов, 3 Гьоко Зайков, 4 Иван Горанов, 11 Здравко Димитров ( 88 - 27. Асен Митков), 19 Билал Бари , 20 Димитър Костадинов ( 74 - 10. Борислав Цонев), 21 Радослав Цонев ( 90 - 41. Георги Александров), 33 Хосе Кордоба , 88 Марин Петков ( 74 - 22. Патрик-Габриел Галчев) , 89 Андриан Краев, 91 Драган Михайлович
​Резерви: 66 Пламен Пламенов Андреев, 5 Христос Шелис, 6 Ивайло Найденов, 27 Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Рефер: Никола Попов (София)
Стадион: "Арена Царско село" (София)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия