Левски победи с 1:0 Черно море на "Герена" и се класира на 1/4-финалите за Купата на България. В герой за тима на Петър Хубчев се превърна Мартин Райнов, който се разписа в 23-ата минута. За бившия играч на Берое това е първо попадение с екипа на Левски в официален мач.

С успеха тази вечер "сините" най-после успяха да елиминират "моряците", които в последните години три пъти ликуваха срещу тима от "Герена" в споровете им за Купата на България. Припомняме, че през миналия сезон Черно море отстрани "сините" именно на 1/8-финалите - 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения).

Сега обаче играчите в синьо надхитриха съперника, който също имаше шансове. В 34-ата минута варненци дори вкараха гол, но съдията Николай Йорданов не го зачете, маркирайки фаул в атака. В добавеното време на двубоя пък "моряците" претендираха за дузпа за нарушение на Каргас срещу Даниел Димов. Реферът отсъди фаула, но прецени, че той е извън наказателното поле.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

За мача на "Герена" тази вечер Петър Хубчев не направи нито една промяна сред титулярите в сравнение равенството 1:1 с Берое в Стара Загора. Милан Миятович беше на вратата, а Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов в защита, докато Мартин Райнов и Хали Тиам в центъра на терена. По крилата атакуваха Станислав Иванов и Паулиньо, които подпомагаха нападателите Дени Алар и Найджъл Робърта.

Бившият футболист и треньор на Левски Илиан Илиев направи само една променя сред титулярите на Черно море от успеха с 4:1 над Ботев (Враца). Мехди Букаси дебютира от първата минута, а Аристоте Ндонгала остана на пейката.

След скучни начални минути "сините" успяха да поведат в 23-ата минута. Миланов центрира, Ейолфсон отклони топката с глава, тя се удари в Стефан Станчев и попадна право в Мартин Райнов, който беше непокрит пред Миодраг Митрович и отблизо вкара за 1:0.

В 34-ата минута след центриране от пряк свободен удар топката попадна във вратата на Левски. Разписа се Букаси, но съдията Николай Йорданов не зачете попадението, тъй като маркира фаул на Даниел Димов срещу Мартин Райнов.

Малко по-късно мощен изстрел на Васил Панайотов беше спасен от Миятович.

В началото на второто полувреме Мартин Минчев опита да изравни със задна ножица, но акробатичното му изпълнение беше неточно. До края играта доста се накъса, като "сините" по-рядко достигаха до наказателното поле на гостите, разчитайки предимно на контраатаки.

В 64-ата минута Андраде подаде на Букаси, който прати топката покрай целта в аут. До края не беше създадена нито една голова ситуация и Левски удържа крехкия си аванс, спечелвайки с 1:0 и класирайки се на 1/4-финалите. Другите отбори, достигнали тази фаза, са ЦСКА 1948, Ботев (Пловдив), Лудогорец, Ботев (Враца) и Ботев (Гълъбово).

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Мартин Райнов (23)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
5 - Исмаил Иса центрира отдясно, Букаси засече с глава, пращайки топката покрай дясната греда в аут.
16 - Алар опита подаване към Робърта в наказателното поле на гостите, бранител успя да изчисти и да спре атаката на "сините".
23  ГОООЛ! 1:0 за Левски! Живко Миланов центрира, Ейолфсон отклони топката с глава, тя се удари в Стефан Станчев и попадна право в Мартин Райнов, който беше непокрит пред Миодраг Митрович и отблизо му вкара.
33  Първи жълт картон в мача, получава го Каргас за нарушение срещу Васил Панайотов.
34  ОТМЕНЕН ГОЛ! След центриране от пряк свободен удар топката попадна във вратата на Левски, съдията Николай Йорданов не зачете попадението, тъй като маркира фаул на Даниел Димов срещу Мартин Райнов. ВИЖТЕ СИТУАЦИЯТА!
35  Жълт картон за Васил Панайотов за нарушение срещу Ейолфсон.
38  Mощен изстрел на Панайотов от пряк свободен удар от над 20 метра, Миятович изби в корнер.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Петър Хубчев извършва първа смяна. Дени Алар е получил контузия и напуска терена. Филипе Нашименто вече е в игра.
50 - Maртин Минчев засече със задна ножица центрираната топка, изпрати я високо над вратата на Левски.
51 Жълт картон за Цветомир Панов за груб фаул срещу Станислав Иванов.
52 Жълт картон и за Хали Тиам.
59  Жълт картон за Паулиньо.
70  Жълт картон за Мартин Минчев.
72  Станислав Иванов също е санкциониран от съдията Николай Йорданов след фаул в центъра на терена.
72  Илиан Илиев заменя Патрик Андраде с Аристоте Ндонгала.
78  Васил Панайотов отстъпва място на Илиан Илиев-младши.
84  Втора смяна за Левски. Юношата Мартин Петков заменя Найджъл Робърта.
87 - Неточен удар от дистанция на Илиан Илиев-младши.
88  Паулиньо е сменен от Нуно Рейш.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  Каргас фаулира Даниел Димов около линията на наказателното поле, гостите претендираха за дузпа, съдията Николай Йорданов прецени, че нарушението е извън наказателното поле. Последва изпълнение на Родриго, който прати топката в тялото на играч в синьо.
90+3 - Край на мача. Левски елиминира Черно море след победа с 1:0.

ЛЕВСКИ1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов, 19.Йоанис Каргас , 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 70.Мартин Райнов , 23.Хали Тиам , 99.Станислав Иванов , 7.Паулиньо  (88  22.Нуно Рейш ), 9.Дени Алар (47  20.Филипе Нашименто), 17.Найджъл Робърта (84  17.Мартин Петков)
Резерви: 12.Петър Иванов, 20.Филипе Нашименто, 10.Франко Мазурек, 6.Ивайло Найденов, 22.Нуно Рейш, 17.Мартин Петков, 18.Насиру Мохамед
Треньор: Петър Хубчев

ЧEРНО МОРЕ:
 18.Миодраг Митрович, 6.Виктор Попов (85  93.Фахт Актау), 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов , 11.Мехди Букаси, 7.Патрик Андраде (72  38.Аристоте Ндонгала), 72.Родриго Енрике, 71.Васил Панайотов  (78  10.Илиан Илиев-младши), 35.Мартин Минчев , 9.Исмаил Иса
Резерви: 26.Иван Дичевски, 8.Емил Янчев, 44.Димитрис Хантакиас, 93.Фахт Актау, 10.Илиан Илиев-младши, 20.Жордао Кардосо, 38.Аристоте Ндонгала
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация