Левски спечели трудно с 1:0 домакинството си на Черно море от 13-ия кръг на Първа лига и успя да отмъсти на варненци за отпадането от турнира за Купата на България. Единственото попадение в срещата на стадион "Георги Аспарухов" отбеляза Роман Прохазка в 22-ата минута. С прибавените три точки "сините" събраха 31 и дръпнаха на върха с 3 точки пред Лудогорец, който утре от 15:00 часа гостува на ЦСКА.

Избраниците на Елин Топузаков и тази вечер не бяха много убедителни, веднъж и гредата спаси домакините. Бакари беше близо до гол през второто полувреме, но за късмет на "сините" топката се отби в напречната греда.

Топчо имаше доста кадрови проблеми преди мача, а извън сметките му бяха контузените Георги Костадинов, Мехди Бурабия, Виктор Генев и Деян Иванов. Атаката отново поведе Бабатунде Адениджи, който обаче изигра слаб мач.

Първата опасност в мача беше пред вратата на домакините. Боян Йоргачевич обаче не позволи на Уго Секо да му вкара. "Сините" пък се възползваха при първата си ситуация и поведоха в резултата. В 22-ата минута Aнтонио Аниете центрира в наказателното поле на Черно море, Прохазка успя да се пребори за топката с Тодор Паланков и със силен удар от близко разстояние не остави шанс на Пжемисъл Коварж - 1:0.

До почивката един пропуск направи новият национал Божидар Краев, а през втората част играта доста се накъса заради зачестилите нарушения. Имаше дори спречкване между футболистите на двата отбора, а съдията Стефан Апостолов при няколко ситуации не се намесваше адекватно и изпускаше контрола над срещата.

Шансът за варненци дойде в 63-ата минута, когато Георги Илиев центрира към Бакари, който насочи топката с глава, но право в напречната греда. Пет минути по-късно Адениджи пропиля отличен шанс, но за негов късмет пропускът му не се оказа фатален, тъй като в края Левски ликуваше.

Успехът е първи за "сините" под ръководството на Елин Топузаков, който след смяната на Люпко Петрович отстъпи на "моряците" за Купата с 2:3 и завърши наравно с Ботев (Пловдив) в миналия кръг (1:1).

С минималната победа Левски продължи успешната си домакинска серия в Първа лига и все още е без допуснат гол във вратата си.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Роман Прохазка (22)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Удар на Коконов е уловен от Йоргачевич.
7 - Бакари от отлична ситуация не успя да отправи точен удар, стреляйки встрани от целта.
13 - ОПАСНО! Уго Секо преодоля Веселин Минев и беше близо до откриване на резултата, Йоргачевич обаче се намеси решително и спаси.
22 ГОООЛ! 1:0 за Левски с гол на Роман Прохазка! Aнтонио Аниете центрира в наказателното поле на Черно море, Прохазка успя да се пребори за топката с бранителите на гостите и със силен удар от близко разстояние не остави шанс на Коварж.
32 - Далечен удар на Краев, топката се отби в тялото на Александър Цветков и се насочи опасно към вратата, но мина покрай лявата греда.
44 - Нар преодоля двама бранители на Черно море и навлезе в наказателното поле, след което подаде към Аниете, но пасът му бе пресечен.
45 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Добра атака на "сините", при която Адениджи подаде на Краев, който стреля, но право в тялото на играч на Черно море.
63 - ГРЕДА! Георги Илиев центрира към Бакари, който насочи топката с глава, но в напречната греда.
68 - ОПАСНО! Адениджи пропусна отлична възможност за гол. Коконов беше паднал в наказателното поле на Черно море след сблъсък с нападателя на Левски, но играта не беше спряна, а Бабатунде стреля покрай дясната греда в аут.
72 - Бакари и Пиргов с опасен сблъсък глава в глава в центъра на терена. На двамата беше оказана лекарска помощ.
81 - Уго Секо бе фаулиран от Минев и последва пряк свободен удар за Черно море, а футболистите на Левски поискаха обяснение от съдията Стефан Апостолов. След изпълнението Георги Илиев не намери добро продължение. Преди фаула Бакари се спречка с Боян Йоргачевич.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Левски победи Черно море с 1:0.

Резултат с изображение за левски фк
ЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 25.Сашо Александров, 5.Александър Александров, 3.Димитър Пиргов, 14.Веселин Минев, 15.Роман Прохазка , 8.Джереми Де Ноойер, 7.Франсис Нар, 12.Божидар Краев (64 - 11.Хеан Деса), 20.Антонио Аниете (89 - 2.Сърджан Лукин), 17.Бабатунде Адениджи (82 - 9.Илиян Мицански)
Резерви: 21.Иван Чворович, 4.Мики Орачев, 23.Симон Сандберг, 2.Сърджан Лукин, 10.Галин Иванов, 11.Хеан Деса, 9.Илиян Мицански
Треньор: Елин Топузаков

Резултат с изображение за fc cherno more
ЧЕРНО МОРЕ: 31.Пжемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп, 22.Пламен Николов, 5.Стефан Станчев (90 - 98.Валентин Йосков), 4.Михаил Венков, 6.Александър Цветков, 84.Тодор Паланков (69 - 29.Марек Кузма), 21.Георги Илиев, 17.Иван Коконов, 7.Уго Секо, 9.Бакари
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Траян Траянов, 3.Даниел Георгиев, 8.Ян Малик, 98.Валентин Йосков, 29.Марек Кузма, 73.Владислав Романов
Треньор: Георги Иванов