Левски започна програмата на летните си контроли с победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Билал Бари вкара единственото попадение още в самото начало на мача, а срещата беше белязана със скандал при който Борислав Цонев беше изгонен, след като изби картон от ръцете на съдията Васимир ел Хатиб. Двубоят се игра пред около 1000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“.

Затъналият във финансови и кадрови проблеми Левски започна силно и още в шестата минута Бари откри резултата. Той получи топката на чиста позиция във вратарското поле от пробилия отляво Радослав Цонев. Само осем минути по-късно дойде и скандалната ситуация с другия от близнаците Цонев.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Борислав навлезе в наказателното поле, а намиращият се на проби в Локомотив (Пловдив) аржентинец Николас Бареза опита да го спре. Цонев падна на терена и поиска дузпа. Вместо това съдията Ел Хатиб прецени, че има симулация и беше готов да му покаже жълт картон. Вместо това футболистът на Левски го удари през ръцете и изби картоните на земята. Последва моментално отстраняване от игра на Цонев, който още няколко минути не спря да се държи агресивно срещу рефера и вратаря на „черно-белите“ Илко Пиргов. Левски обаче не остана с човек по-малко, тъй като на мястото на Борислав Цонев се появи младият Антоан Стоянов.

До края на първото полувреме Левски създаде още няколко опасности пред вратата на гостите, но Мартин Петров и Здравко Димитров не показа точен мерник. През втората част също повечето опасности бяха пред Илко Пиргов. При една от ситуациите той с лявата ръка изби удар на Здравко Димитров, а Радослав Цонев пък не успя да уцели вратата. Малко преди края Илия Димитров опита да се разпише с пета, но ударът му беше неточен.

През второто полувреме в игра за Левски се появи намиращият се на проби гръцки защитник Кириакос Таусанис. 20 минути преди края на смяна влезе и Валери Божинов, който беше посрещнат с аплодисменти от феновете на Левски.

Другата събота (3 юли) е втората контрола на Левски. „Сините“ ще приемат на „Георги Аспарухов“ Ботев (Пловдив). Локомотив пък на 30 юни (сряда) ще играе с Берое в село Рила.

ЛЕВСКИ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Билал Бари (6)

Левски: 1.Звонимир Микулич (46-66.Пламен Андреев), 6.Ивайло Найденов, 8.Симеон Славчев, 41.Георги Александров (61-34.Кириакос Таусанис), 22.Патрик-Габриел Галчев, 21.Радослав Цонев (61-24.Томислав Папазов), 10.Борислав Цонев (17-31.Антоан Стоянов), 88.Марин Петков (73-86.Валери Божинов), 79.Мартин Петков, 11.Здравко Димитров (61-45.Илия Димитров), 19.Билал Бари
Резерви: 30.Денис Динев, 32.Петър Войнов, 33.Димитър Андонов, 35.Любомир Тодоров, 36.Александър Асенов, 37.Симеон Василев
Треньор: Живко Миланов

Локомотив (Пловдив): 1.Илко Пирков (71-81.Кристиан Томов), 6.Емил Янчев, 4.Мартин Паскалев, 27.Николас Бареза (71-24.Александър Колев), 26.Николай Николаев (46-9.Бирсент Карагарен), 5.Петър Витанов, 29.Айвън Ангелов (71-21.Видол Сейменски), 25.Конър Руан, 19.Лукас Салинас (81-11.Петър Петров), 15.Георги Мавродиев (46-8.Александър Иванов), 14.Димитър Илиев (46-7.Георги Минчев)
Резерви: 23.Даниел Иванов, 22.Иван Арамазов, 18.Иван Сулев, 17.Иван Михайлов
Треньор: Александър Тунчев