Левски победи Черно море с 1:0 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига (първа шестица) и се настани на третото място в класирането с актив от 49 точки. Морето е на 5-ото с 46. Автор на победния гол стана Цунами, който се разписа с глава в 85-ата минута след центриране на Кръстев от корнер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 6-ата минута на срещата домакините поискаха нарушение срещу Сердюк пред наказателното поле на гостите от София, но съдията остави играта да продължи. Седем минути по-късно отлична атака на "сините" с главни действащи лица Стефанов и Миланов позволи на последния да навлезе в наказателното поле на Черно море, но Панов се справи със ситуацията.

Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция в 28-ата минута. Пабло Гарсия стреля добре, но топката мина малко над гредата. В 31-ата минута Ван дер Каап отправи много точен удар изпратен към левия долен ъгъл на вратата на Дюлгеров, но вратарят се справи отлично със ситуацията и го отрази.

В 38-ата минута Пабло Гарсия отправи удар към вратата на Михайлов, но вратарят не беше затруднен да улови топката. Георги Миланов пропусна чиста ситуация в последната минута на първата част, пращайки топката встрани от вратата.

Филип Кръстев падна в наказателното поле на Черно море в 48-ата минута, но съдията остави играта да продължи. Сердюк пропусна най-чистото положение в мача, след като от няколко метра не успя да преодолее Михайлов в 51-ата минута. Сула отправи доста добър удар по посока вратата на Михайлов в 62-ата минута, но вратарят на "сините" спаси с вещина.

Георги Миланов изскочи на голова позиция в 72-ата минута, но Дюлгеров спаси, тъй като топката беше в неговия обсег. Четири минути по-късно Стефан Велев падна в наказателното поле на Левски, но отново съдията остави играта да продължи.

В 84-ата минута Филип Кръстев пробва мерника си от пряк свободен удар, но топката отново не намери целта. Цунами откри резултата за Левски, след като засече центриране от корнер и матира Дюлгеров, пращайки топката под гредата в 85-ата минута. В добавеното време на мача отличен удар на Пабло Гарсия беше спасен от Михайлов.

Черно море - Левски 0:1
0:1 Цунами (85)

Съставите на двата отбора:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов , 3. Живко Атанасов, 27. Даниел Димов, 6. Виктор Попов, 23. Пабло Гарсия, 8. Мазир Сула (86  39. Николай Златев) 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор (86  16. Денислав Ангелов), 10. Велислав Василев (66 31. Закария Беншаа), 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 7. Родриго Вилела, 16. Денислав Ангелов, 31. Закария Беншаа, 88. Павел Георгиев, 39. Николай Златев

Левски: 13. Николай Михайлов /к/, 33. Хосе Кордоба , 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Суднберг, 91. Драган Михайлович, 6. Цунами  , 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев (90  10. Радослав Цонев), 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов (90+3 22. Патрик-Габриел Галчев) , 19. Билал Бари

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 22. Патрик-Габриел Галчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
31 -  Ван дер Каап отправи много точен удар изпратен към левия долен ъгъл на вратата на Дюлгеров, но вратарят се справи отлично със ситуацията и го отрази
45 -  Георги Миланов стреля неточно от много добра ситуация на около десетина метра от вратата
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
51 -  Най-чистото положение за домакините беше изпуснато от Сердюк, но и Михайлов се намеси авторитетно
85 -  ГОЛ за Левски! Цунами откри резултата, след като засече центриране от корнер на Кръстев и матира Дюлгеров, пращайки топката под гредата
90 -    Пабло Гарсия стреля отлично към вратата на Левски, но вратарят Михайлов спаси ситуацията