Левски пречупи трудно Пирин (Благоевград) с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от петия кръг на efbet Лигаи записа втора победа за сезона. Роналдо (70) се превърна в герой за домакините с дебютния си гол в елита. Гостите завършиха мача в намален състав след изгонването на Красимир Станове в 85-ата минута за втори жълт картон в рамките на две минути.

За "сините" това бе първи мач в шампионата от 15 юли, след като те отложиха мачовете си със Славия и Черно море заради ангажиментите си в Европа.

Домакините натиснаха от самото начало и доминираха през първата част, в която се скъсаха да пропускат. Гостите заложиха на контраатаката и отправиха само един неточен удар.

Вратарят на "орлетата" Янко Георгиев бе на висота и спаси всичко, като още в 6-ата минута изби на голлинията топката след удар с глава на Илиян Стефанов. Пет минути по-късно домакините удариха и греда. След центриране от корнер топката стигна до Стефанов, който с глава я насочи към границата на вратарското поле, където Хосе Кордоба я засече и нацели левия страничен стълб.

"Сините" продължиха да натискат, но Роналдо и Уелтън нямаха късмет при завършващия удар, а в 22-ата минута Христофор Хубчев от гостите шутира над вратата на Андреев. В 33-ата минута Патрик-Габриел Галчев би от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев изби в корнер. След него в наказателното поле на "орлетата" се създаде суматоха, но Казуки Такахаши изчисти.

Шест минути преди края на редовното време за първата част Уелтон получи топката вдясно от вратата на Пирин, но стражът на "орлетата" спаси без проблеми. До края на полувремето Марин Петков и Филип Кръстев отправиха неточни удари.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

"Сините" продължиха да натискат и след почивката, но защитата на гостите и вратарят Янко Гергиев изглеждаха непреодолими поне до 70-ата минута, когато Патрик-Габриел получи много пространство на десния фланг и центрира в наказателното поле. Роналдо изпревари защитниците на гостите и с глава реалзиира първия си гол в елита за 1:0.

Шест минути след гола гостите имаха шанс да отвърнат, но Славчо Шоколаров стреля неточно от пряк свободен удар, пращайки топката покрай вратата на Пламен Андреев. В 82-ата минута влезлият като резерва Билал Бари отправи удар от близка дистанция и Янко Георгиев отново спаси.

Пет минути преди края на редовното време гостите останаха в намален състав, след като в рамките на 2 минути Красимир Станоев си изкара два жълти картона за две нарушения срещу Георги Миланов и съдията Станислав Тодоров го изгони. Малко след това вратарят на домакините Андреев спаси удар на Станислав Костов, но до края на мача "сините" имаха инициативата и в добавеното време влезлият като резерва секунди по-рано Жереми Петрис пропусна от близка дистанция на празна врата.

След успеха си "сините" излязоха седми с 6 точки от три мача. "Орлетата" са 14-и с 2 точки от пет срещи и все още нямат победа този сезон.

В следващия кръг Левски гостува на Лудогорец в Разград, а за Пирин предстои визита на Черно море във Варна.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 1:0
1:0 Роналдо (70)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
5 - Филип Кръстев центрира добре в наказателното поле от пряк свободен удар и Андриан Краев стреля с глава, но вратарят Янко Георгиев спаси.
6 - След центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно Илиян Стефанов отправи удар с глава и вратарят на гостите Янко Георгиев спаси на голлинияа, като останаха съмнения, че топката я е преминала.
11 - ГРЕДА за Левски! Филип Кръстев центрира от корнер и топката стигна до Хосе Кордоба, който отправи удар с крак и прати кълбото в страничния стълб, а след това защитниците изчистиха.
12 - Удар на Марин Петков бе блокиран и топката излезе в четвърти корнер за домакините
13 - Роналдо получи топката в наказателното поле и шутира покрай вратата.
14 - Нов неточен удар на Роналдо, който се оказа и шести по посока вратата на "орлетата".
20 - Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно и Янк Георгиев боксира.
22 - Христофор Хубчев отправи първия удар за Пирин, но топката премина над вратата.
24 - Стефанов нахлу в наказателното поле и пусна пас вдясно към Роналдо, който падна след съприкосновение с Андрей Йорданов. Главният съдия, а след това и ВАР решиха, че дузпа няма.
33 - Патрик-Габриел Галчев си освободи място а изстрел и би от границата на наказателното поле, но Георгиев изби в корнер.
34 - След корнера в наказателното поле на "орлетата" се създаде суматоха, но Казуки Такахаши изчисти топката.
35 - Уелтън стреля силно, но прати топката над вратата на гостите.
39 - Янко Георгиев отрази точен изстрел на Уелтън.
45+1 - Филип Кръстев шутира от границата на наказателното поле над вратата.
45+2 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Краев пробва удар с глава, но опитът му бе твърде неточен.
56 - Христор Хубчев изчисти в корнер от границата на вратарското поле.
61 - Филип Кръстев центрира от пряк свободен удар, а Хосе Кордоба отправи неточен удар с глава.
62 -  Роналдо нахлу в наказателното поле с няколко финта и шутира, но Янко Георгиев спаси.
65 - Уелтън си освободи пространство и отправи диагонален удар встрани от вратата.
70 - ГОООЛ за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно и Роналдо се разписа с глава за 1:0, вкарвайки дебютния си гол в елита.
76 - Много неточно изпълнение на пряк свободен удар от Славчо Шоколаров в аут.
81 - Андриан Краев шутира покрай вратата на Янко Георгиев.
82 - Янко Георгиев спаси удар на Билал Бари от близка дистанция.
85 - Красимир Станоев получи втори жълт картон след като фаулира Миланов и остави гостите с човек по-малко.
86 - Удар на Станислав Костов право в ръцете на Пламен Андреев бе и първи точен за "орлетата".
90+1 - Секунди след появата си в игра Жереми Петрис пропусна от непосредствена близост на празна врата.
90+3 - Край на мача! Левски победи трудно Пирин с 1:0.

Левски: 1. Пламен Андреев (к), 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов (737. Георги Миланов), 17. Уелтън (9027. Асен Митков), 18. Роналдо , 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (902. Жереми Петрис), 33. Хосе Кордоба (905. Келиан ван дер Каап), 88. Марин Петков (6819.Билал Бари)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов (712. Юки Айзо), 73. Венцислав Бенгюзов (7110. Славчо Шоколаров), 26. Иван Тасев (6029. Станислав Костов), 25. Илиан Костов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев , 3. Петър Занев (к) (598. Емил Янчев), 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 8. Емил Янчев, 18. Мартин Смоленски, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 2. Юки Айзо
Треньор: Красимир Петров

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия