Левски победи Локомотив (София) с 1:0 в столичното дерби от 24-ия кръг на Efbet лига. Илиян Стефанов се разписа в 36-ата минута и донесе трите точки на тима си. Това беше и първи гол за играча със екипа на "сините". "Железничарите" нямат победа в дербито от 2014 година и загубиха последните си три официални срещи със "сините". Левски заема петата позиция в класирането с актив от 36 точки, а Локо са на 12-ото с 22.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Левски започна по-активно мача. В 3-ата минута Уелтън стреля, но Любенов спаси без проблем, а две минути по-късно Марин Петков отправи изстрел, но отново нямаше проблеми за вратата на гостите.

Марин Петков от чиста позиция в 11-ата минута нацели гредата, след като Уелтън му пусна пас по конец. Бари достигна до кълбото, но стреля малко встрани от вратата. Локомотив разчиташе на контраатаки, а в средата на полувремето Пинсон опита опасна атака, но отбраната на Левски се справи със ситуацията.

Отново Марин Петков се озова на върха на атаката на Левски в 33-ата минута, той отправи опасен удар, но Любенов спаси. Три минути по-късно Илиян Стефанов откри резултата с добре насочен удар. В 39-ата минута Филип Кръстев пробва рефлекса на вратаря на Локо, той се справи.

Димитър Митков, който се появи като смяна в състава на Локо пробва удар към Михайлов, но Сонко Сунберг сложи крака си на пътя на топката в 48-ата минута. В 61-ата минута дойде и първият точен удар на Локо, Пинсон го отправи, но Михайлов спаси. Три минути по-късно Петков отново не намери целта, а топката мина покрай вратата.

В 82-ата минута Костадинов опита мерника си, топката не намери целта, излизайки доста встрани от вратата. В добавеното време на срещата Уелтън пропусна златен шанс като от няколко метра прати топката встрани от вратата.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0
1:0 Стефанов (36)

Левски София ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (79  20. Димитър Костадинов) , 14. Илиян Стефанов (90  27. Асен Митков) , 17. Уелтън, 19. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков (79  5. Келиън ван дер Каап), 91. Драган Михайлович

Резерви: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов (46  45. Димитър Митков), 14. Дейвид Малембана (17  25. Фране Циряк)  , 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио Мерло (46 15. Лука Иванов) , 9. Илия Димитров, 13. Селсо Рапосо , 93. Вирджил Пинсон (73 10. Валентин Николов)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 5. Борис Кръстев, 16. Денис Стефанов

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

По-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата
11  - Греда за Левски, Марин Петков от няколко метра не сполучи да реализира
36  - Гол за Левски! Илиян Стефанов матира Любенов с добре насочен удар, пращайки топката в мрежата