Левски постигна първа победа за2022 г., след като в последната си контрола по време на лагера в Белек се наложи с 2:1 над украинския Верес (Ровно). По-късно днес „сините“ се прибират в София, където ще продължат подготовката си за пролетния дял от шампионата. Преди неговия рестарт играчите на Станимир Стоилов ще проведат още една контрола – срещу Пирин на 12 февруари.

Левски откри резултата още в първата минута. Марин Петков пресече подаване на защитата на съперника и се озова сам срещу вратарят. Младокът успя да преодолее вратаря и реализира за 1:0.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Отлична контраатака на „сините“ изведе четирима играчи в голова ситуация в 21-ата минута, но след удар на Барии топката бе избита с ръка от защитник. Асен Митков изпълни отсъдената дузпа, но изпълнението му беше слабо и вратарят Юшчишин успя да отрази.

В 30-ата минута стражът на Верес спаси вратата си след удар на Ван дер Каап от 12 метра. Три минути по-късно Юшчишин отново показа класа при изстрел с глава на Бари отблизо, а при добавката Велтон не уцели вратата.

Добрата игра на Левски продължи, но и стабилното представяне на украинския страж, който спаси опити на Цонев, Бари и Петков. Малко преди почивката Верес успя да изравни. При контраатака Сезгийчук се озова сам срещу Николай Михайлов, финтира го и прати топката във вратата.

В самото начало на второто полувреме Кобак бе изгонен с директен червен картон за много груб фал срещу Цунами. Треньорът на украинците Юрий Вирт се извини и помоли Станимир Стоилов да бъде пуснат нов играч на мястото на изгонения, българският специалист даде своето съгласие. Така двата тима останаха с по 11 играчи на терена.

В 62-ата минута Левски възстанови аванса си. Здравко Димитров завърши с точен удар в мрежата след пас на пробилия по лявото крило Велтон. До края на мача Иван Горанов пропусна да завърши центриране на Димитров, а в 82-ата минута гол с глава на Верес бе отменен поради отсъдено преди това нарушение срещу Горанов.

ЛЕВСКИ – ВЕРЕС 2:1
1:0 Марин Петков (1), 1:1 Сезгийчук (45), 2:1 Здравко Димитров (62)

1 – ГОООЛ! Марин Петков открива резултата, след като направи самостоятелна акция през центъра на отбраната на Верес, преодоля вратаря Юшчишин и стреля точно в празната врата.
21 - ДУЗПА за Левски! Играч на Верес спря с ръка удар на Билал Бари
22 - Вратарят на украинския тим спаси слабото изпълнение на Асен Митков от бялата точка
45 - ГОЛ! Сезгийчук беше изведен на добра позиция в наказателното поле, залъга Николай Михайлов и изравни резултата
62 - ГОООЛ! Здравко Димитров възстанови аванса на "сините", след като получи пас на пробилия лявото крило Велтон

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиян ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Уелтон, Билал Бари
Резерви: Хосе Кордоба, Андриан Краев Патрик-Габриел Галчев, Димитър Костадинов, Здравко Димитров, Денис Динев, Иван Горанов, Антоан Стоянов, Димитър Андонов

Верес (Ровно): Юшчишин, Савошко, Айси, Махниев, Данилюк, Петко, Полюлях, Кобак, Гайдучук, Гечев, Сезгийчук