Левски направи грешна стъпка в преследването на лидера Лудогорец и завърши при 0:0 като гост на Ботев (Враца) в двубой от 24-ия кръг на родното първенство.

"Сините" не се представиха на нужното ниво и макар да владееха повече топката, не създаваха голови положения, с които да излязат напред в резултата. Вместо това Ботев заложи на контраатаки и на няколко пъти затрудни сериозно столичани. Домакините на имаха претенции към рефера за нарушения пред и в наказателното поле на Левски, а гол на Петър Атанасов беше отменен заради засада в 40-ата минута.

Така след нулевото равенство Левски вече е трети, но с равен брой точки с втория Локомотив (Пловдив) и четвъртия ЦСКА - по 46, докато лидерът Лудогорец е с 52, но с два мача по-малко, като разградчани след малко стартират срещата си с Дунав.

Winbet - победата е емоция! (18+)

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛЕВСКИ 0:0

По-важното от мача по минути:
0' Футболистите на двата тима не поздравиха с традиционното здрависване заради опасността от коронавирус, открит вече и в България.
1' Начало на срещата.
17' Опасност за Ботев! Даниел Генов стреля с глава, но не уцели вратата
39' Претенции за червен картон от Ботев! Каргас избута откъсващия се Генов, но съдията даде знак играта да продължи.
40' ОТМЕНЕН ГОЛ за Ботев заради засада! Петър Атанасов беше зад защитата и вратаря на гостите, когато топката попадна в него пред празната врата.
45' Край на първата част.
46' Начало на втората част.
56' Поредни претенции от Ботев за дузпа след контакт на Иван Горанов с Доминик Янков в наказателното поле на Левски.
61' Опасност пред вратата на Ботев! Живко Миланов стреля от статично положение, но над вратата.
90+3' Край на мача.

Botev VratsaБОТЕВ (ВРАЦА): 33.Красимир Костов, 24.Алассане Диайе ( 8.Доминик Янков), 4.Ангел Лясков, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 23.Владислав Узунов  ( 19.Ивайло Михайлов), 9.Даниел Генов, 5.Петко Ганев , 10.Петър Атанасов, 88.Уелингтон Силва, 28.Христо Златински  ( 6.Даниел Гаджев)
Резерви: 1.Христо Митов, 39.Деян Иванов, 7.Чавдар Ивайлов

Levski SofiaЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 17.Найджъл Робърта, 19.Йоанис Каргас, 20.Живко Миланов , 22.Нуно Рейш , 29.Станислав Костов (18.Насиру Мохамед), 40.Стайн Спиерингс, 70.Мартин Райнов  (10.Франко Мазурек), 99.Станислав Иванов (79.Мартин Петков)
Резерви: 27.Георги Георгиев, 6.Ивайло Найденов,11.Здравко Димитров, 77.Илия Юруков

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Георги Давидов