Левски прегази с 5:0 новака в елита Спартак (Варна) в мач от втория кръг на Efbet Лига. В срещата на "Герена" нямаше интрига, след като възпитаниците на Станимир Стоилов тотално надиграха "соколите", които дори не отправиха точен удар.

В 40-ата минута Филип Кръстев изправи на крака феновете на Левски след ювелирно изпълнение на дузпа, откривайки резултата. Националът отбеляза в стил "Паненка" и домакините поведоха - 1:0. През второто полувреме Билал Бари се развихри с две попадения - в 69-ата и 83-ата минути. В 87-ата Кръстев отново бе точен, а в добавеното време на двубоя се разписа и резервата Марин Петков - 5:0.

Така Левски си го изкара на Спартак за загубата с 0:1 от ЦСКА 1948 на старта и вдигна самочувствието преди очаквания с голям интерес мач с ПАОК. Първият двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите е на 21 юли (четвъртък) от 20:00 часа на "Герена".

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

За Левски това беше 11-ти пореден успех срещу Спартак (Варна) в елита, първи от 2009 година насам, когато отново разбиха с 5:0 "соколите" на "Герена".

Още от началото на мача "сините" наложиха домакински натиск. В 7-ата минута Уелтън центрира към Георги Миланов, но изстрелът му бе отбит от защитник на Спартак. В 13-ата Кръстев центрира от корнер, а Ван Дер Каап стреля с глава, покрай целта. Малко след това Билал Бари отправи първия точен удар в мача, който Иван Дичевски спаси. В 21-ата минута отново младият страж на "соколите" действа решително и не позволи на топката да попадне във вратата му след удар на Миланов.

В 31-ата минута Филип Кръстев пробва изстрел отдалеч, но право в ръцете на Дичевски. Малко след това Миланов направи нов пропуск. Натискът на Левски продължи, като в 37-ата минута отново стражът на гостите се намеси решаващо, отразявайки удар на Уелтън.

В 38-ата минута Дичевски извърши нарушение срещу Бари, довело до дузпа. Зад топката застана Филип Кръстев, който технично реализира в стил "Паненка" за 1:0.

След почивката Станимир Стоилов пусна в игра Илиян Стефанов на мястото на Андриан Краев. И през второто полувреме Левски изцяло доминираше. В 64-ата минута Роналдо се справи със защитата на Спартак и подаде на Бари, който не успя да се разпише. Пет минути след това мароканецът се реваншира за пропуска си. Патрик-Габриел Галчев центрира, а Дичевски увисна, което позволи на Бари с глава да прати топката във вратата му - 2:0.

Четвърт час преди края официален дебют за Левски направи Жереми Петрис. Бившият защитник на Царско село замени Патрик-Габриел Галчев.  В игра към края влезе и Нейтън Олдър.

В 83-ата минута Роналдо центрира в наказателното поле, където Бари се вмъкна между двама играчи на "соколите" и с глава се разписа за 3:0. В 87-ата Илиян Стефанов отне топката в близост до наказателното поле на гостите, пусна я към Асен Митков, който навлезе в наказателното поле и върна към Филип Кръстев, а той се разписа за 4:0. В добавеното време гол вкара и резервата Марин Петков. Юношата на Левски се разписа след двойно подаване с Бари и отпразнува с гол своя мач номер 50 за "сините".

ЛЕВСКИ - СПАРТАК (Варна) 5:0
1:0 Филип Кръстев (40-дузпа), 2:0 Билал Бари (69), 3:0 Билал Бари (83), 4:0 Филип Кръстев (87), 5:0 Марин Петков (90+3)

По-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на срещата.
10 - Филип Кръстев подаде на Георги Миланов, който отправи неточен удар.
13 - Ван дер Каап засече с глава центриране на Кръстев от корнер, топката прелетя встрани от целта.
18 - Първи точен удар в мача. Отправи го Билал Бари, който засече топката, стражът на Спартак Иван Дичевски улови.
21 - Уелтън опита подаване, топката рикошира в играч на "соколите" и попадна в Миланов, той стреля силно, Дичевски спаси.
31  Далечен удар на Кръстев, Дичевски улови топката.
34  Миланов пропусна да отбележи, стреляйки над вратата, след като преодоля двама бранители на гостите.
39  ДУЗПА за Левски, след като Дичевски посече Билал Бари, който нахлу вляво в наказателното му поле.
40  Жълт картон за Дичевски.
40  ГОЛ! Филип Кръстев бележи от бялата точка в стил "Паненка" - 1:0, копвайки топката и изпращайки я в мрежата на Иван Дичевски, който се хвърли в десния си ъгъл.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Вратарят на Спартак Иван Дичевски падна лошо и удари главата си след като се сблъска със съотборник при опит да избие топката.
45+2 - Дичевски получи медицинска помощ, след което се изправи на крака.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Илиян Стефанов влиза в игра за Левски, Краев е заменен.
50 - Първи удар за гостите, който бе отправен от Цветан Илиев, топката излезе в аут.
55  Филип Кръстев центрира в наказателното поле на Спартак, където Ван дер Каап бе оставен непокрит и засече с глава, Дичевски се прояви, избивайки с една ръка над гредата в корнер.
62  Виктор Митев излиза, Георги Чукалов в игра.
64  Пропуск на Билал Бари, който не успя да се разпише, засичайки топката пред голлинията и изпращайки я над вратата.  ​
67  Георги Бабалиев и юношата на Левски Даниел Начев влизат в игра за Спартак, Лиандро Мартис и Божидар Васев излизат.
69  ГОЛ! Билал Бари вкара, 2:0 за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно в наказателното поле, където Бари беше изпуснат, Иван Дичевски увисна при излизането си, а мароканецът този път не сгреши с глава и удвои преднината на "сините".
73  Генади Луго и Николай Иванов влизат в игра за гостите, Илкер Будинов и Янчо Андреев излизат.
74 Най-новото попълнение на Левски Жереми Петрис записва дебют. Бившият футболист на Царско село заменя Патрик-Габриел Галчев.
83  ГОЛ! Билал Бари с втори гол в срещата - 3:0! Роналдо центрира отдясно в наказателното поле, където Ел Анаби не бе позициониран добре, Бари се вклини между него и Никола Борисов и с глава заби втория си гол в мача.
85 - Станимир Стоилов пуска в игра Асен Митков, Maрин Петков и Нейтън Олдър. Извадени са Уелтън, Роналдо и Георги Миланов.
87  ГОЛ! 4:0 за Левски, Кръстев също с втори гол! Илиян Стефанов комбинира с Асен Митков отляво, младокът пусна отлично подаване към Кръстев в наказателното поле, който бе оставен непокрит, пое топката и с прецизен изстрел не остави шансове на Дичевски.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ГОЛ! Марин Петков бележи за 5:0! Появилият се на смяна талант направи двойно подаване с Бари и с точен удар по земя прониза Дичевски. Петков успя да се разпише в своя мач номер 50 за Левски.
90+4 - Край на мача. Левски отвя Спартак (Варна) с 5:0.

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (к), 22.Патрик-Габриел Галчев (74  2.Жереми Петрис), 23.Сонко Сундберг, 5.Келиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 8.Андриан Краев (46  14.Илиян Стефанов), 30.Филип Кръстев , 18.Роналдо (85  88.Maрин Петков ), 7.Георги Миланов (85  27.Асен Митков), 17.Уелтън (85  4.Нейтън Олдър), 19.Билал Бари
Резерви: 1.Пламен Андреев, 2.Жереми Петрис, 4.Нейтън Олдър, 14.Илиян Стефанов, 27.Асен Митков, 71.Антоан Стоянов, 88.Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Спартак Варна
СПАРТАК (Варна): 21.Иван Дичевски , 51.Илкер Будинов (73  12.Генади Луго), 19.Никола Борисов, 22.Сами Ел Анаби , 2.Велислав Боев, 10.Янчо Андреев (к) (73  20.Николай Иванов), 17.Цветан Илиев, 13.Руслан Черненко, 24.Лиандро Мартис (67  7.Георги Бабалиев), 30.Божидар Васев (67  45.Даниел Начев), 11.Виктор Митев (62  71.Георги Чукалов)
Резерви: 67.Християн Христов, 20.Николай Иванов, 3.Ибрям Ибрям, 45.Даниел Начев, 71.Георги Чукалов, 7.Георги Бабалиев, 12.Генади Луго
Треньор: Васил Петров

София, ст. "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Съдия: Валентин Железов

Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия