Левски победи ЦСКА 1948 с 2:0 като гост на стадиона в Бистрица в двубой от 21-ия кръг на Ефбет лига.

Срещата започна с размяна на голови опасности, като Галин Иванов можеше да открие резултата във втората минута, а две по-късно гол на Левски беше отменен. "Червените" бяха близо до гола и в 12-ата минута, но Георги Русев пропусна от добра позиция.

Левски откри резултата в 24-ата минута, когато Димитър Костадинов се разписа с глава. Минути по-късно Георги Русев направи пореден пропуск пред "синята" врата.

1500 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Началото на втората част започна с претенции за червен картон на Андриан Краев, но реферът Васимир Ел-Хатиб го остави на терена. След това в рамките на няколко минути двата тима размениха по една голова опасност, но Георги Русев и Марин Петков не се възползваха.

След час игра падна втори гол на стадиона в Бистрица, след като новото попълнение на Левски Уелтън блесна с дебютно попадение от границата на наказателното поле за 2:0.

Десет минути преди края реферът Васимир Ел-Хатиб ядоса феновете на Левски, след като не отсъди фаул за падане на Уелтън на границата на наказателното поле.

Няколко минути след това Денислав Александров удари гредата на Левски след удар с глава при центриране на Александър Александров.

След победата Левски се утвърди на петото място с 32 точки, колкото има и четвъртият Черно море, докато ЦСКА 1948 остава на 10-а позиция с 22.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Димитър Костадинов (24'), 2:0 Уелтън (60')

По-важното от мача по минути:

0' Двата отбора излизат на терена с банер "Не на войната!"
1' Начало на мача.
2'  Шанс за Галин Иванов! Смени посоката и отправи удар, който в последния миг бе блокиран от играч на Левски.
4'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Левски! Топката попадна във вратата след удар от границата на наказателното поле, но играч на "сините" беше в засада и влияеше на играта, което даде основание на съдията да не зачете попадението.
12'  Възможност за ЦСКА 1948! Галин Иванов проби по левия фланг и подаде към Васил Шопов, който изведе на чиста позиция Георги Русев. Той финтира Николай Михайлов, но отбраната на Левски се справи.
24'  ГОООЛ на Левски! Димитър Костадинов се разписа с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев!
27'  Шанс за ЦСКА 1948! Георги Русев се озова на перфектна позиция за пряк обстрел и шутира, но встрани от вратата на Михайлов.
35' Интересна ситуация! Галин Иванов падна на земята след удар от Хосе Кордоба, но реферът прецени, че няма основание за червен картон.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46' Грубо нарушение отзад на Андриан Краев, който вече има жълт картон, но не получи втори. Претенции от страна на ЦСКА 1948.
49'  Георги Русев стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на "сините" отрази.
53'  Опасност за Левски! Марин Петков отправи силен удар, топката тупна пред Караджов, но вратарят се справи.
60'  ГОООЛ за Левски!  Новото попълнение Уелтън вкара за 2:0 с удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на Караджов.
75' Куп смени в двата отбора, нищо интересно на терена.
78' Хубав удар от дистанция, но право в ръцете на Николай Михайлов.
81'  Чудесна възможност за Левски! Уелтън падна на границата на наказателното поле, реферът замълча, но прегледа ситуацията с ВАР. Решението му е, че няма нарушение.
84'  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Страхотна възможност за ЦСКА 1948! Александър Александров центрира към Денислав Александров, който стреля с глава, но топката срещна напречната греда.
90+4' Край на мача!

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов - 15. Александър Александров , 87. Симеон Петров, 21. Венцислав Василев, 24. Лазар Марин - 37. Емил Мартинов, 22. Реян Даскалов - 10. Георги Русев (69 20. Ангел Бастунов ) , 68. Васил Шопов (46'  7. Марио Топузов), 33. Галин Иванов (79   11. Денислав Александров) - 9. Александър Колев (69'  90. Мартин Тошев)
Резерви: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, , 77. Крум Стоянов
Старши треньор: Николай Киров

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев , 17. Уелтън  (85  11. Здравко Димитров), 19. Билал Бари , 20. Димитър Костадинов  (63' 10. Радослав Цонев) , 22. Патрик-Габриел Галчев , 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (85  5. Келиан Ван Дер Каап), 33. Хосе Кордоба , 88. Марин Петков (76  7. Георги Миланов)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 27. Асен Митков, 91. Драган Михайлович
Старши треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Витоша", Бистрица
Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия