Левски победи Септември с 2:0 в столично дерби на "Герена". Срещата беше част от 1/4-финалите в турнира за Купата на България, а след разбирателство между двете страни втородивизионният тим домакинства на стадиона на "сините". Димитър Костадинов се разписа с глава в 21-ата минута, за да открие резултата, а в 48-ата минута Георги Миланов, който стартира като титуляр за първи път от ноември миналата година, удвои от дузпа. Така Левски се включи в компанията на ЦСКА и Лудогорец, осигурявайки си място на полуфиналите.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Още в 22-ата секунда Мартин Стойчев удари гредата на вратата на Левски след добра атака. Отново той в 13-ата минута пробва мерника си, но не сполучи да се разпише. В тези начални минути играчите на Славко Матич са по-активни.

Левски откри резултата в 21-ата минута, след като Михайлович центрира отлично отдясно и с глава с мощен удар Димитър Костадинов реализира на бившия си тим. Седем минути по-късно Марин Петков прати топката във вратата на Септември, но имаше вдигнат флаг за засада.

В 42-ата минута отново Михайлович центрира отдясно, Костадинов продължи топката с глава към Марин Петков, но той не съумя да стигне до топката.

Още в първата минута на втората част Миланов беше фаулиран в наказателното поле след съприкосновение с Чандъров, а от последвалата дузпа Георги Миланов удвои резултата. В 61-ата минута Ван дер Каап стреля към Шейтанов след центриране от корнер, но вратарят се намеси авторитетно.

Георги Миланов стреля към вратата на съперника в 63-ата минута, но топката мина встрани от вратата. До края на двубоя нови голове не паднаха и Левски закономерно се класира за полуфиналите като жребият ще се тегли в петък.

В четвъртък (3 март) е последният четвъртфинал между Славия и Берое.

Септември - Левски 0:2
0:1 Димитър Костадинов (21), 0:2 Миланов (48-дузпа)