Вижте как прогнозираха мача Алфредо Торес и Гери Дончева Янков в играта Efbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи Ботев (Враца) с 2:0 у дома в мач от 23-ия кръг на Ефбет лига, отбелязал 60-ата годишнина от първия официален мач на "Герена"

Срещата стартира страхотно за Левски и Ивелин Попов стреля опасно с глава в първата минута.

Малко след това реферът Драгомир Драганов прегледа ситуацията за игра с ръка и видя такава на Жан Пиер да Силва. Андриан Краев обаче пропусна дузпата, след като не успя да уцели вратата.

Феновете на Левски заеха страна по голям спор у нас СНИМКА

"Сините" все пак поведоха в 24-ата минута с попадение на Уелтън, разписал се с изстрел в далечния ъгъл за 1:0. Малко след това Уелтън можеше да вкара втори гол, но ударът му не намери целта.

Пет минути преди края на първата част Левски вкара втори гол, дело на Жереми Петрис (2:0), получил топката от Рикардиньо.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Втората част стартира с контрол върху топката от страна на "сините", но отбраната и вратарят на гостите се справиха срещу Рикардиньо, Роналдо и Уелтън.

Натискът на Левски се засили и в 67-ата минута Ивелин Попов опита да направи резултата класически, но Костов го спря с чудесна реакция. Десет минути по-късно Попов подаде на Роналдо, но вратарят на врачани пак се намеси прекрасно.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат и Левски спечели втора поредна победа след серията от 11 срещи без успех.

"Сините" са на четвърто място с 38 точки, колкото има и петият Локомотив (Пловдив). Ботев (Враца) е на 12-а позиция с 22.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0
1:0 Уелтън (24'), 2:0 Жереми Петрис (40')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1'  Първи точен удар в мача! Ивелин Попов стреля с глава към вратата на гостите, но Костов спаси.
3' Реферът разглежда ситуацията за възможна игра с ръка!
3'  ДУЗПА за Левски!
5'  Пропуск! Андриан Краев стреля покрай дясната греда!
18' Ивелин Попов намери много добре Роналдо отдясно, той пусна към Рикардиньо около точката на дузпата, но там играч на Ботев (Враца) изби топката.
24'  ГОООЛ за Левски! Уелтън получи топката вляво от вратата и я прати в мрежата с техничен удар в далечния ъгъл.
27' Уелтън можеше да вкара втори гол, но ударът му към горния десен ъгъл премина встрани.
40'  ГОООЛ за Левски! Жереми Петрис преодоля Костов с удар в обратния ъгъл, след като пое топката от Рикардиньо.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Рикардиньо получи хубав извеждащ пас от Ивелин Попов, но играч на гостите изчисти.
52' Възможност за Роналдо, удар в близкия ъгъл, но Костов спаси.
55' Нов пропуск пред вратата на Ботев (Враца). Уелтън остана очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да го преодолее.
67' Ивелин Попов се извиси във въздуха и засече центриране с глава, но Красимир Костов показа чудесен рефлекс.
77' Нов шанс за Левски! Ивелин Попов намери Роналдо, който бе оставен сам отдясно. Той опита изстрел, който обаче Красимир Костов спаси с крак.
84' Красимир Тодоров опита изстрел от сериозна дистанция в един от по-редките шансове пред Ботев Враца. Шутът му обаче не бе точен и не затрудни Пламен Андреев.
90+4' Край на мача!

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К) -  2. Жереми Петрис , 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев (90  5. Келиан ван дер Каап) - 18. Роналдо (90  50. Кристиан Димитров), 10. Ивелин Попов  (77' 20. Асен Чандъров),  17. Уелтън  (72'  88. Марин Петков) - 9. Рикардиньо (72'  11. Джавад Ел Джемили)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев
Треньор: Станимир Стоилов

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР):76. Красимир Костов - 23. Браян Мендоса , 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 30. Петко Ганев (61'  18. Диого Барбоса) , 8. Диего Фераресо - 24. Стефан Гавраилов (75'  16. Красимир Тодоров), 17. Чавдар Ивайлов - 15. Мирослав Маринов (75  10. Лукас Брамбила), 14. Марко Мажуга, 21. Жан Пиер да Силва  (61'  28. Клери Сербер)
Резерви: 34. Федерико Бариос - 7. Митко Панов, 9. Даниел Генов, 19. Браян Варгас, 22. Петър Кепов
Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР