Лидерът във Втора лига Пирин (Благоевград) се препъна при гостуването си на Созопол (0:0) в двубой от 21-ия кръг на първенството и прекъсна серията си от шест поредни победи.

Лошото за "орлетата", освен загубата на две точки, е и контузията на голмайстора Преслав Йорданов, който напусна принудително още в 30-ата минута.

В 54-ата минута дойде най-опасната възможност в мача, която бе на сметката на Созопол. След остро центриране от пряк свободен удар топката не бе добре изчистена от футболист Пирин, попадна в краката на Тютюков, нападателят веднага се ориентира добре и нанесе плътен удар, но вратарят на Пирин Петър Петров успя да избие.

Благоевградчани остават начело в класирането с 3 точки аванс пред Локомотив (София), но и мач повече.

В друга среща от кръга днес Локомотив (Горна Оряховица) и Добруджа завършиха 1:1. Домакините проведоха в 37-ата минута с попадение на Владислав Мирчев, който бе точен от дузпа. Гостите от Добрич стигнаха до точката с гол на Димитър Алексиев в 58-ата минута.