Литекс надигра един от лидерите на Втора лига в лицето на Спартак (Варна) с 2:1 в мач от 26-ия кръг на първенството.

Радослав Живков откри резултата в добавеното време на първата част, а в 53-ата минута Никола Георгиев удвои аванса на домакините. Янчо Андреев върна едно попадение за варненци в 74-ата минута след точно изпълнена дузпа, което обаче се оказа недостатъчно за гостите.

Спартак игра с човек по-малко още от 21-ата минута, след като директен червен картон получи Никола Борисов, който фаулира грубо Иван Митрев, а футболистът на домакините след прегледа се оказа, че е със счупен крак.

С този успех Литекс събра актив от 23 точки и се изкачи до 14-ата позиция. Спартак остава на второ място с 52 точки.

В следващия кръг ловчанлии гостуват на дубъла на ЦСКА 1948, докато „соколите“ приемат у дома тима на Добруджа.