Литекс стана шампион на България за втори пореден път и общо четвърти в историята си. Тимът от Ловеч победи като гост Локомотив (София) на стадион “Българска армия” с 3:1 в мач от 29-ия кръг на “А” група. “Оранжевите” са недостижими на върха кръг преди края. След успеха Литекс е на първото място със 74 точки.“Левски” победи Академик (София) с 2:0, но остава втори с 69. На трета позиция е ЦСКА с 58 точки, който днес загуби от Локо (Пловдив) с 1:4.

Литекс изигра по-добро първо полувреме, но не успя да отбележи попадение. Още в деветата минута Светослав Тодоров нацели напречната греда от десетина метра. Кристиян Добрев и Искрен Писаров опитаха да застрашат Виничиус, но защитата на гостите се справяше безупречно.

Веднага след подновяването на играта през второто полувреме Литекс откри резултата. В 48-та минута Момчил Цветанов се разписа след груба грешка на Галев. Стражът не хвърли добре топката, Дока я овладя, пусна към Светльо Тодоров, който намери Момчил Цветанов, той финтира Добрев и изпрати топката в долния ъгъл на вратаря. Само пет минути по-късно Литекс удвои преднината си. Уникално попадение реализира Светльо Тодоров, който от воле засече центриране на Петър Занев отляво и от много малък ъгъл прати топката през Галев право в мрежата. Още в следващата атака ловчанлии можеха да отбележат трето попадение, но Добрев спаси сигурен гол, след като изчисти от гол линията, след удар на Берберович. Двата гола преднина отпуснаха момчетата от Литекс.

В 68-ата минута след центриране на Дафчев от корнер непокритият Лахчев направи 1:2. В 72-ата минута Дока отбеляза поредното си попадение, след като получи отдясно в наказателното поле след пробив на Миланов. Бразилецът засече с шпагат във вратата на Локомотив за 3:1. До края на двубоя и двата състава направиха по два пропуска. Първо Преслав Йорданов очи в очи с Виничиус прати топката от десетина метра високо над вратата. Три минути преди края на срещата Дока не успя да отбележи, след като засече центриране на Йеленкович.

Мачът по минути тук

ЛОКО (СОФИЯ) - ЛИТЕКС 1:3
0:1 Момчил Цветанов (48), 0:2 Светослав Тодоров (53), 1:2 Милен Лахчев (68), 1:3 Дока (72)