В интересна среща в “Надежда” Локо (Пд) победи Локо (Сф) с 2:1. Това е първа загуба за столичния тим пред пролетта, като досега момчетата на Драгомир Окука имаха седем победи от седем мача. ”Смърфовете” затвърдиха прекрасните впечатления, които правят с играта си от началото на годината.

Още в 12-ата минута Дани Кики удари греда. Превъзходството на пловдивчани бе затвърдено в 29-ата минута, когато откриха резултата. Делибашич бе оставен непокрит и прати топката във вратата за 0:1.

Малко преди почивката съдията Цветан Георгиев даде дузпа за Локо (Сф), за нарушение на Мечечиев срещу Димо Атанасов. Играчите от Пловдив бурно протестираха. Камбуров стреля от бялата точка в 44-ата минута, но Ставрев изби в гредата. Стражът хвана топката и падна във вратата си за 1:1. при гола останаха съмнения за нарушение на Караджинов срещу Ставрев.

След подновяването на играта вратарят на Локо (Пд) се справи блестящо с два удара на Балдовалиев. В 56-ата минута Даксон бе изведен от Данов, влезе в наказателното поле и с диагонален удар прати топката под плонжа на Галев за 2:1. До края на срещата Аян Садъков не прибра играчите си в защита и бяха създадени положения и пред двете врати. Нов гол обаче не падна./БЛИЦ

Локо (Сф) - Локо (Пд) 1:2
0:1Делибашич (29), 1:1 Ставрев (44-авт), 1:2 Даксон (56)

Локо (Сф):
Галев, Добрев (68 - Пасков), Г. Марков, Джаферович, Савич, Атанасов (83 - Ив. Димитров), Златински (60 - Горанов), Караджинов, Митев, Камбуров, Балдовалиев
Резерви: Тинков, Лопеш, Пасков, Николов, Димитров, Горанов, Коилов

Локо (Пд): Ставрев, Мечечиев, Сингбо, Сечков, Кюмюрджиев, Милотинович, Том (75 - Караманов), Даксон (81 - Писаров), Кики, Делибашич, Данов (88 - Чернев)
Резерви: Вичев, Караманов, Чернев, Писаров, Николов, Йошев, Марчев

Стадион: "Локомотив"
Съдия:
Цветан Георгиев
Жълти картони: Златински, Дзаферович (Локо Сф), Мечечиев, Ставрев (Локо Пд)

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
2 - опасна атака за Локо (Сф), но Стоян Ставрев излиза извън наказателното си поле и изчисти в тъч
5 - страхотен удар на Зоран Балдовалиев, но топката профучава над вратата
8 - хубава атака на Камбуров отляво, подава на Балдовалиев пред вратарското поле, но нападателят стреля слабо и Ставрев изби
12 - ГРЕДА на Дани Кики, продължителна атака на гостите от Пловдив, но защитата на домакините се справи
25 - пак Балдовалиев създава неприятности на защитата на гостите, влезе в наказателното поле, стреля, но топката излезе в аут
29 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд). Том центрира, Делибашич бе оставен непокрит и прати топката във вратата
35 -
Камбуров игра с глава в наказателното поле, но след като тя бе избита, Балдовалиев не успя да стреля добре
38 - Савич центрира, Димо Атанасов стреля, но неточно
43 - Дузпа за Локо (Сф) за нарупение на Мечечиев срещу Димо Атанасов. Играчите от Пловдив бурно протестират
44 - ГОООЛ! 1:1, Камбуров стреля от бялата точка, но Ставрев отби в гредата, след което влезе в мрежата
45 -
Удар на Даксон, Галев изби с късмет.
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
48 - Златински намери добре Добрев, който центрира, но Милутинович изчисти в тъч
50 - Балдовалиев центрира, но Ставрев спаси.
51 - Делибашич бе оставен сам в наказателното поле, но се забави и падна
53 - Балдовалиев стреля от упор, блестящият Ставрев избива в корнер
56 - ГОООЛ! 2:1 в полза на Локо (Пд). Даксон бе изведен от Данов, влезе в наказателното поле и с диагонален удар прати топката под плонжа на Галев.