След две равенства в първите кръгове Локотив (Пловдив) записа класически първи успех за сезона, побеждавайки като гост Монтана с 3:0 на Градския стадион в Ловеч в среща от третия кръг на Първа професионална лига. Дани Кики (16), Бирсент Карагерен (39) и Мартин Камбуров (72-дузпа) вкараха головете за победата на "смърфовете".

Двубоят премина при превъзходство на гостите от Пловдив, които още в 6-ата минута претендираха за дузпа. Съдията обаче прецени, че вратарят на Монтана Христо Иванов пръв е стигнал до топката при падането на Дани Кики и отсъди корнер.

„Смърфовете” поведоха в 16-ата минута, когато Мартин Камбуров асистира на Дани Кики, който с премерен удар по земя се разписа за 0:1. Няколко минути по-късно в състава на Монтана бе извършена принудителна смяна и на мястото на контузилия се Шоко в игра влезе Костадин Дяков.

В 31-ата минута Монтана можеше да изравни, но след удар на Иван Иванов топката срещна сглобката на вратата. Осем минути по-късно след центриране на Амрауи топката стигна до Бирсент Карагерен, който направи впечатляващ финт и вкара за 0:2.

Веднага след почивката Монтана удари втора греда. Маркиньос шутира от точката за изпълнение на дузпа и прати топката в напречната греда.

Интригата в мача приключи окончателно в 61-ата минута, когато гостите получиха дузпа за игра с ръка на Чипев в наказателното поле на Монтана, а Мартин Камбуров бе хладнокръвен от бялата точка за класическото 0:3. Успехът на „железничарите” можеше да бъде и по-категоричен, но в 80-ата минута Бирсент Карагерен с глава направи пропуск от чиста позиция след центриране отляво на Парвиз Умарбаев.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 - Дани Кики падна в наказателното поле на Монтана, но главният съдия отсъди единствено корнер в полза на "железничарите". Повторенията показаха, че вратарят Христо Иванов играе първи за топката.
16 - ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Дани Кики. Локомотив повежда в резултата, след като Георги Вълчев овладя топката в голямото наказателно поле и подаде към Камбуров, който продължи за Дани Кики и нападателят вкара поземя за 0:1.
31 - ГРЕДА за Монтана, след удар на Иван Иванов, който шутира от далчена дистанция, но топката срещна сглобката на вратата.
39 - ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Бирсент Карагерен. Амрауи центрира в наказателното поле на Монтана, Карагерен пое топката, финтира бранител и прати топката в долния десен ъгъл на Христо Иванов.
41 - вратарят на Локомотив Илко Пиргов предотврати гол, спасявайки удар на Сергей Георгиев.
45+1 - край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg смяна в състава на Локомотив. Умарбаев влезе на мястото на контузилия се Дани Кики.
46 - ГРЕДА за Монтана. Маркиньос шутира от точката за изпълнение на дузпа и прати топката в напречната греда.
54 - шут на Марчев от средна дистанция е отразен от Христо Иванов.
55 - засада е отсъдена на Маркиньос.
56 - smqna.jpg смяна в състава на Монтана. На мястото на Петър Атанасов в игра влезе Андреас Васев.
61 - ДУЗПА за Локомотив. Чипев игра с ръка в наказаелното поле на Монтана и бе отсъдена дузпа.
62 - ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Мартин Камбуров. Камбуров реализира безапелационно отсъдената секунди по-рано дузпа.
65 - Маркиньос шутира от близка дистанция над вратата на "железничарите".
78 - smqna.jpg смяна в състава на Локомотив. На мястото на Георги Вълчев в игра влезе Ванчо Траянов.
80 - Пропуск на Бирсент Карагерен с глава след центриране отляво на Парвиз Умарбаев.