Локо (Сф) победи Сливен с 3:0 и се изравни по точки с Черноморец и “Левски”. Трите тима имат по 25, а само Литекс е с повече – 31. “Сините” са с мач по-малко. Двубоят на “железничарите” с тима на Йордан Лечков ще бъде запомнен с безбройните пропуски на нападателите на столичния тим. Най-активен в тях бе Цветан Генков, който вкара първия гол в мача. Другите два бяха дело на Асамоа и Светослав Дяков.

Срещата се забави с осем минути, тъй като на стадион “Васил Левски” нямаше линейка и пожарна.

Още във втората минута Дяков стреля точно с глава, но Евгени Караманов изби. Отново той спаси тима си малко след това, когато Горанов би с глава. В 12-ата минута обаче Цветан Генков показа класата си. Писаров получи на десния фланг, влезе към центъра и центрира. Генков чакаше на точката за изпълнение на дузпа и с глава откри резултата – 1:0.

Малко след това пак нападателят получи добра топка, откъсна се от защитата, прехвърли вратаря, но ударът му мина на сантиметри от вратата. До края на първото полувреме Цецо пропиля още 2 положения, а пропуски направиха Караджинов и Асамоа.

В началото на второто полувреме Сливен създаде единственото си положение. В 48-ата минута Петър Стоянов излезе срещу вратаря, но би неточно. Две минути по-късно Локомотив удвои. Дерек Асамоа вкара с пета след центриране на Писаров от корнер. Последваха две страхотни намеси на Караманов, който изби удари на Генков и Караджинов.

В 66-ата минута падна и третият гол. Генков получи отляво в наказателното поле и пусна към Асамоа. Нападателят стреля, но Караманов изби. Топката отиде в Светослав Дяков, който вкара на опразнената врата.

До края на срещата и резервата Александър Манолов се присъедини към тенденцията на Локо да пропуска./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛОКО (Сф) – СЛИВЕН 3:0
1:0 Генков (12), 2:0 Асамоа (50), 3:0 Дяков (66)

loko_sofia.JPGЛокомотив: 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков (78 - 23.Иво Иванов), 9.Цветан Генков (84  - 25.Преслав Йорданов), 10.Асамоа, 18.Калоян Караджинов (69 - 20.Александър Манолов)

sliven.jpgСливен: 12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 15.Адриано Миранда (68 - 20.Иван Коконов), 27.Владислав Ямуков, 8.Димо Бакалов (28 - 5.Явор Иванов), 11.Давиде Лазари (18 - 19.Евгени Игнатов), 14.Деян Христов, 4.Милен Василев

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Румен Горанов, Калоян Караджинов (Локомотив София); Ковачев, Миндев (Сливен)