Запътилият се към завръщане в елита Локомотив (София) отвя с 4:1 Добруджа в мач от 23-ия кръг във Втора лига. Гостите от Добрич откриха рано резултата чрез Миросла Пушкаров, който се разписа с глава в деветата минута, след което футболистите на Иван Колев доминираха и заслужено стигнаха до успеха. Така Локомотив се доближи само на точка зад лидера Пирин (Благоевград), който днес направи 1:1 със Спортист (Своге).

В 17-ата минута защитникът Мики Орачев блесна със страхотен гол, прехвърляйки Димитър Илиев с удар от 30-ина метра за 1:1. "Железничарите" направиха пълен обрат чрез Матеус Дуарте в 27-ата, а в 33-ата дежурният голмайстор Светослав Диков покачи на 3:1.

През втората част темпото на игра спадна, но в края на двубоя Томислав Павлов oформи крайното 4:1 за тима на Иван Колев. Халфът се разписа в 89-ата минута с дебютното си попадение за Локомотив.

След поражението Добруджа е на десетата позиция с 24 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Локомотив (София) - Добруджа 4:1
0:1 Мирослав Пушкаров (9), 1:1 Мики Орачев (17), 2:1 Матеус Роча (27), 3:1 Светослав Диков (33), 4:1 Томислав Павлов (89)

Лoкомотив (София): 21. Божидар Митрев (к), 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 8. Николай Цветков, 14. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 7. Александър Александров
Треньор: Иван Колев

Добруджа: 1. Димитър Илиев, 31. Мирослав Пушкаров, 3. Преслав Петров, 4. Якуб Идризов, 5. Цветелин Радев (к), 10. Ахмед Адемов, 7. Божидар Чуканов, 17. Цветан Илиев, 23. Димитър Алексиев, 18. Иван Цачев, 11. Стефан Митев
Треньор: Светослав Петров