Локомотив (София) записа първата си победа в първенството за 2022 г., след като в мач от 23 кръг се наложи с 1:0 над Ботев (Враца). Така „железничарите“ сложиха край на серията си от четири срещи без успех (едно равенство и три поражения). За гостите това беше четвърта поредна загуба от старта на пролетния дял в efbet Лигата.

„Червено-черните“ започнаха силно и още в 10-ата минута можеше да открият резултата, но след удара на Симеон Славчев топката се отби от напречната греда на вратата на Красимир Костов. Две минути по-късно бившият национал отново пропусна да открие резултата.

В 20-ата минута Славчев прати топката във вратата на Костов, но попадението беше отменено заради нарушение срещу Костов. Десет минути след това Локомотив получи дузпа, след като Валери Христов задържа с ръка Октавио, а потърпевшият беше точен при удара си от бялата точка.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Три минути след това попадение на Владимир Семерджиев беше отменено, след като с ВАР беше преценено, че футболистът на „червено-черните“ е нарушил правилата срещу Валери Христов.

Второто полувреме не предложи много интересни ситуации, но в 81-ата минута Ботев (Враца) получи шанс да изравни резултата. Съдията Георги Гинчев отсъди дузпа за гостите, след като Георгиос Катсикас събори Диего Фераресо в наказателното поле и получи чернен картон. Вратарят на Локомотив Александър Любенов обаче спаси удара на Юлиан Ненов от бялата точка.

С този успех Локомотив (София) събра актив от 22 точки и излезе 12-о място, изпреварвайки Ботев (Враца), който е 13-и с 19 пункта. „Железничарите“ са на една точка от 11-ия Пирин, който има мач по-малко. Врачани пък имат аванс от осем пред последния в класирането Царско село.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Октавио (32-дузпа)

Локомотив СофияЛокомотив (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас , 6. Пламен Крачунов , 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев (84-15. Лука Иванов), 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 2. Стойчо Атанасов  (90-10. Валентин Николов), 58. Октавио , 45. Димитър Митков
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 16. Денис Стефанов, 14. Борис Кръстев, 19. Иван-Йоанис Атанатос
Треньор: Иван Колев

Ботев ВрацаБотев (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов  (46-22. Диего Фераресо ), 5. Костадин Ничев, 3. Луиз Соарес, 77. Мартин Николов (86-9. Карлос Со), 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов (70-14. Антон Фасе), 28. Красимир Тодоров (46-20. Мохамед Бентахар), 17. Чавдар Ивайлов , 88. Йоан Бауренски , 6. Антонио Георгиев
Резерви: 33. Христо Георгиев, 14. Антон Фасе, 22. Диего Фераресо , 9. Карлос Со, 20. Мохамед Бентахар, 24. Стефан Гаврилов, 18. Илия Миланов
Треньор: Даниел Моралес

София, „Васил Левски“
Съдия: Георги Гинчев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
10 -  ГРЕДА! Малшанс за Симеон Славчев. Той навлезе в наказателното поле на Ботев (Враца) и стреля, но топката се отби от напречната греда
12 - Симеон Славчев с глава засече центриране отдясно, но след удара му топката мина встрани от вратата на Красимир Костов
20 - ОТМЕНЕН ГОЛ за Локо (София). Славчев прати топката във вратата на гостите, но беше отсъдено нарушение срещу вратаря на Ботев (Враца)
24 - Димитър Митков стреля от границата на вратарското поле на Костов, но топката излезе в аут
25 - Красимир Костов спаси удар на Мики Орачев, който се оказа на стрелкова позиция след пас на Славчев
30 -  ДУЗПА за Локомотив (София), след като Валери Христов задържа с ръка Октавио
32 -  ГОООЛ! Октавио прати топката в мрежата и откри резултата за Локо (София)
35 - ОТМЕНЕН ГОЛ на Локо (София)! Владимир Семерджиев овладя топката след грешка на Валери Христов, влезе в наказателното поле и стреля право във вратата, но след преглеждане с ВАР беше преценено, че играчът на "железничарите" е нарушил правилата
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 - Рапосо стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но последва добра намеса на Костов
73 - Фасе би към вратата на Локомотив (София), но последва добра намеса на Александър Любенов
81 -  ДУЗПА ЗА БОТЕВ (ВРАЦА).  Георгиос Катсикас събори Диего Фераресо в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон на играча на "железничарите"
83 - ПРОПУСК! Александър Любенов спаси удара на Юлиан Ненов от бялата точка
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия