Завърналият се в елита Локомотив (София) победи третодивизионния Надежда (Доброславци) с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона на „железничарите“. Успехът за тима на Иван Колев дойде с гол на Валентин Николов в края на мача.

Тимът от Доброславци откри резултата в 42-ата минута с попадение на Даниел Василев. Локомотив изравни чрез новото си попълнение Рафаел Лолала, който се разписа с глава в 62-ата.

Десет минути по-късно Локомотив получи правото да изпълни дузпа, но Владимир Семерджиев прати топката в гредата. В последните минути на мача Валентин Николов донесе победата на „железничарите“ след самостоятелен пробив.

В сряда на Локомотив (София) предстои последната предвидена до момента контрола от лятната подготовка. Съперник на „червено-черните“ ще бъде елитният Ботев (Враца).