Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Еfbet Лига. Така "железничарите" не позволиха на съперника да изпревари Славия и ЦСКА и да се изкачи поне временно на второто място. Ботев (Пд) е четвърти с 22 точки, докато Локо (Сф) има 14 и е в средата на таблицата.

Мачът на "Васил Левски" предложи добър футбол преди почивката, когато имаше голови положения и пред двете врати, но през втората част такива липсваха.

Двубоят започна с два сериозни пропуска на домакините в първите десет минути. Първо, заучена комбинация след ъглов удар позволи на Александър Александров да нанесе изстрел от десетина метра, но топката профуча покрай вратата на Ботев. Малко след това Локомотив отново можеше да открие, но този път Октавио пропусна в близост до голлинията. Ударът му беше отразен от Георги Аргилашки.

В отговор нападателят на Ботев Маркиньос пропусна да накаже Александър Любенов от чиста позиция в 14-ата минута. Стражът на Локомотив сам си създаде главоболие, след като не успя да изпрати топката напред и позволи на гостите да разиграват пред вратарското поле. Бившият вратар на Левски обаче поправи грешката си и спаси удара на Маркиньос.

В 27-ата минута Селсо Рапосо направи пробив отдясно и пусна топката към Октавио, който отново се размина с попадението. Халфът получи топката пред вратата, но я изпрати в напречната греда и нулевото равенство се запази. В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от фаул, Любенов успя да спаси.

В началото на втората част Александър Александров можеше да завърши хубава акция на "железничарите", но опитът му да прехвърли Аргилашки не сполучи. В 64-ата минута отново той пропусна.  До края не падна попадение и срещата завърши 0:0.

След последния съдийски сигнал прехвърчаха искри, а играчите на двата отбора за кратко заформиха меле, като се наложи и треньорите да се намесват и да ги разтървават.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - БОТЕВ (Пд) 0:0

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
10  Александър Александров получи подаване от Виржил Пинсон, но стреля неточно към вратата на Ботев (Пд).
11  Нов шанс за Локомотив. Отличен пробив на Селсо Рапосо отдясно, последва подаване към Пинсон, който пусна чудесно към Октавио, но Аргилашки с блестяща реакция спаси.
14 - Александър Любенов с решителна намеса при удар на Маркиньос, топката отиде в Тодор Неделев, но той не успя да нанесе точен изстрел.
27  ГРЕДА за Локо! Селсо Рапосо направи нов отличен пробив, пусна хитро зад защитата на Ботев, където дебнеше Октавио, който засече топката, но прави в напечната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Aргилашки спаси удар на Пинсон.
69 - Резервата на Ботев Димитър Тонев засече топката с глава, изпращайки я в аут.
79 - Страхотен шанс за Локо. Пинсон отново е неуловим за защитата на гостите и отправя техничен шут, но встрани от целта.
90+3 - Край на мача - 0:0. След последния съдийски сигнал се стигна до спречкване между играчи на двата отбора, наложи се намесата и на треньорите.

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24.Александър Любенов, 13.Селсо Рапосо, 5.Георгиос Катсикас, 6.Пламен Крачунов , 4.Мики Орачев, 44.Божидар Кацаров, 26.Красимир Милошев (к), 22.Владимир Семерджиев, 7.Александър Александров (88  11.Раел Лолала), 93.Виржил Пинсон, 58.Октавио
Резерви: 1.Цветомир Витков, 10.Валентин Николов, 11.Раел Лолала, 9.Мохамед Бухмиди, 15.Лука Иванов, 14.Християн Чипев, 8.Христо Иванов
Tреньор: Иван Колев

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 1.Георги Аргилашки, 3.Па Конате, 4.Виктор Генев , 7.Маркиньос (62  23.Димитър Тонев), 11.Антоан Бароан, 17.Николай Минков (62  25.Станислав Работов), 18.Самюел Супрайен, 22.Реда Рабей , 24.Кевин Янсон, 8.Тодор Неделев (к),  10.Емануел Току
Резерви: 13.Хидайет Ханкич, 15.Джеймс Етоо, 23.Димитър Тонев, 25.Станислав Работов, 26.Мите Цикарски, 27.Атанас Чернев, 28.Филип Филипов
Tреньор: Азрудин Валентич

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия