ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (Пловдив) пречупи Спартак (Варна) с 3:1 на "Лаута" в мач от 28-ия кръг на efbet Лига и се върна на шестата позиция, където преди тази среща за кратко се бе настанил тимът на Славия. Джовани (7-дузпа), Мартин Паскалев (68) и Димитър Илиев (90+5) донесоха успеха на "смърфовете", а Луан да Силва (44) бе точен за "соколите", които завършиха в намален състав след директен червен картон в 73-ата минута за капитана им Пламен Димов.

Домакините натиснаха от самото начало и още в 3-ата минута имаха претенции за дузпа След центриране от корнер Петър Витанов засече и прати топката в ръката на Роберто Хименес. Главният съдия Ивайло Ненков първоначално подмина ситуацията, но след намесата на ВАР и дълго преглеждане посочи бялата точка В 7-ата минута Джовани реализира наказателния удар за 1:0. Четири минути след това Денис Баланюк се озова сам срещу вратаря Динко Хоркаш, но Георги Каракашев изби в последния момент с шпагат. Малко след това Ивей Ромееш напредна и стреля мощно от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В 15-ата минута Хименес сбърка и даде възможност на домакините да контраатакуват, а Димитър Илиев разигра с Джовани, след което капитанът на Локомотив (Пловдив) се опита да прехвърли технично Дичевски, но топката премина встрани от вратата. В средата на първата част Матеус да Силва беше намерен в наказателното поле и свали с едно докосване към Абубакар Дион, който потърси мрежата зад Дичевски и топката пак премина покрай вратата.

В 33-ата минута Джовани нахлу в наказателното поле на „соколите“ и падна за дузпа, но съдията Ненков прецени, че няма нарушаване на правилата. Осем минути след това след контраатака Ивееш Ромей овладя и даде страхотен извеждащ пас към Баланюк, който се озова сам срещу Хоркаш, но топката му избяга при опита да излъже вратаря и защитник изчисти пред аутлинията. В 44-ата минута усилията на гостите дадоха резултат, след като играещият под наем при тях именно от Локо (Пд) Луан да Силва изскочи зад защитата и с глава не остави шансове на Хоркаш за 1:1. Останаха съмнения за засада, но дебютантът Хорхе Сегура я покриваше и ВАР зачете гола. В добавеното време на първата част Баланюк пробва тежък шут от средна дистанция в центъра на вратата и Хоркаш успя да спаси.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката в 58-ата минута гостите направиха непростим пропуск. Ивей Ромееш и Иван Йорданов разиграха добре отдясно. Вторият стигна до топката точно пред аутлинията и центрира във вратарското поле, където сам беше оставен Баланюк, който не уцели вратата от метър и половина. В ответната атака Йосип Томашевич си нагласи топката на десния крак и пробва удар, но топката премина над напречната греда.

В 64-тата минута Джовани центрира от пряк свободен удар и Пламен Димов отклони топката към собствената си врата, като за малко да си вкара автогол, но Дичевски реагира навреме и спаси. Веднага след това Лерой Микелс овладя в наказателното поле на домакините и с мощен удар не намери очертанията на вратата. Четири минути след това Джовани подаде късо към Денислав Александров при изпълнение на корнер и след центрирането на близката греда Матеус да Силва отклони топката с глава, а Мартин Паскалев от близко разстояние преодоля Дичевски с лекота за 2:1.

В 73-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Пламен Димов беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Джовани. Ивайло Ненков първо показа жълт картон, но след намеса на ВАР капитанът на гостите беше изгонен. С човек повече домакините установиха контрол върху топката и натискаха и в 80-ата минута Джовани изпълни корнер, а Петър Витанов засече с глава, но право в ръцете на Дичевски. В последните секунди от добавеното време Димитър Илиев получи в наказателното поле и със силен диагонален удар оформи крайното 3:1.

След успеха си Локомотив (Пловдив) се върна на шестата позиция с 46 точки и отново е на една пред Славия. Спартак (Варна) е на дъното с 16 пункта и на една точка от предпоследния Хебър.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ0 - СПАРТАК (ВАРНА) 3:1
1:0 Джовани (7-дузпа), 1:1 Луан да Силва (44), 2:1 Мартин Паскалев (68), 3:1 Димитър Илиев (90+5)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Вратарят Дичевски боксира центрираната от дистанция топка и опасността за гостите премина.
3 - След центриране от корнер Петър Витанов стреля от движение в ръката на Роберто Хименес, но главният съдия Ивайло Ненков не уважи претенциите на „черно-белите“ за дузпа.
5 - ДУЗПА за Локо (Пд)! След намесата на ВАР и дълъг преглед домакините все пак получиха дузпа за нарушението на Роберто Хименес.
7 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Джовани реализира от бялата точка 1:0.
11 - Денис Баланюк беше изведен с хубав пас в коридор и се озова сам срещу вратаря Динко Хоркаш, но Георги Каракашев изби в последния момент със страхотен шпагат.
12 - Ивей Ромееш напредна и стреля мощно от границата на наказателното поле, но над напречната греда на "смърфовете".
15 - Димитър Илиев прехвърли вратаря Дичевски, но не намери целта и топката излезе в аут.
23 - Матеус да Силва свали топката в наказателното поле към Абубакар Дион, чийто удар не бе точен.
33 - Джовани нахлу в наказателното поле на гостите и падна, но този път домакините не получиха дузпа.
41 - Ивееш Ромей овладя и даде страхотен извеждащ пас към Баланюк, който се озова сам срещу Хоркаш, но не успя да го преодолее.
44 - ГОООЛ за Спартак (Варна)! Луан да Силва изскочи зад защитата след центриране на Виктор Митев и с глава не остави шансове на Хоркаш за 1:1, а попадението бе прегледано с ВАР след съмнения за засада.
45+2 - Баланюк шутира от средна дистанция и принуди Хоркаш да спасява.
45+4 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Евандро опита да изненада Хоркаш с изстрел от сериозна дистанция, но над вратата.
58 - Иван Йорданов подаде на Баланюк, който от метър и половина не намери целта.
64 - Лерой Микелс с мощен удар прати топката над напречната греда на домакините.
68 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Денислав Александров центрира след късно изпълнение на корнер и Матеус да Силва отклони топката с глава за Мартин Паскалев, който от близка дистанция се разписа за 2:1.
73 - Пламен Димов беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Джовани.
80 - Джовани изпълни корнер и Петър Витанов засече с глава право в ръцете на Дичевски.
87 - Димитър Илиев отклони с глава подаване в наказателното поле, но не затрудни стража на Спартак.
90+5 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Димитър Илиев получи топката в наказателното поле и с мощен диагонален удар оформи крайното 3:1.
90+6 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) срази 10 от Спартак (Варна) с 3:1 и се върна на шестата позиция.

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Сегура (8420. Милош Петрович), 4. Мартин Паскалев , 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов, 33. Георги Каракашев (626. Христо Иванов), 10. Джовани (90+33. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев – К , 7. Бабакр Дион (6219. Денислав Алексаднров), 9. Ерик Сорга (4615. Пиер Зебли)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 19. Денислав Александров, 11. Ивайло Димитров, 15. Пиер Зебли, 25. Иван Михайлов, 21. Кристиан Пинеда, 3. Петър Андреев
Треньор: Александър Томаш

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 66. Александър Цветков (8110. Румен Руменов), 17. Александър Беолусов, 11. Виктор Митев, 27. Денис Баланюк (8147. Родни Антуи (908. Ивайло Климентов), 12. Евандро (637. Лерой Микелс), 82. Иван Йорданов, 14. Ивей Ромееш, 6. Луан да Силва , 25. Пламен Димов – К , 22. Роберто Хименес
Резерви: Стефан Петков, 3. Бен Карамоко, 45. Даниел Начев, 8. Ивайло Климентов, 7. Лерой Микелс, 20. Нейтън Олдър, 47. Родни Антуи, 10. Румен Руменов
Треньор: Димитър Димитров – Херо

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР