Локомотив (Пловдив) приключи с победа контролните срещи от подготовката си за пролетния дял в efbet Лига.

"Смърфовете" надиграха втородивизионния Хебър с 1:0 в спаринг, който се проведе на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Парвиз Умарбаев бе точен за пловдивчани малко преди края на първата част, а неофициален дебют направи нападателят Преслав Боруков.

Това бе общо седма проверка за "черно-белите" през зимната пауза. Преди нея възпитаниците на Александър Тунчев записаха 4 победи – над дублиращия си отбор (3:1), Марица (3:1), Миньор Перник (3:1) и Вихрен Сандански (1:0), едно реми – Етър (0:0) и една загуба – Пирин Благоевград (1:2).

Локомотив откри резултата в 39-ата минута от статично положение. Съдията отсъди пряк свободен, а зад топката застана Парвиз Умарбаев, който я прати с прецизен шут в мрежата.

В 69-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен на добра позиция и отправи изстрел, но право в тялото на вратаря на домакините. Малко след това Преслав Боруков също имаше шанс да се разпише, но изстрелът му бе слаб и не затрудни стража на Хебър.