Черно море и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от четвъртия кръг на Еfbet Лига. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна, като избраниците на треньора Илиан Илиев могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като надиграваха "смърфовете" в по-голямата част от двубоя и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Илко Пиргов.

За Локомотив (Пловдив) точката е първа в новото първенство след загубите от Лудогорец (1:3) и Локомотив (София) (0:1). Тимът на Александър Тунчев е предпоследен в класирането, докато Черно море е лидер с 8 точки.

"Моряците" наложиха домакински натиск от първия съдийски сигнал и в 4-ата минута създадоха опасност. Файсел Касми получи топката вдясно и центрира в наказателното поле, където Стефан Велев стреля, но в аут. В 12-ата Леандро Андраде отправи удар, който Пиргов успя да спаси. Минута по-късно Парвиз Умарбаев опита да изненада Георги Георгиев с далечен удар, но топката излезе в аут.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 24-ата Леандро Андраде проби мощно по лявото крило и центрира към точката на дузпата, където Файсел Касми не успя да отправи добър удар. В 27-ата минута Касми центрира много прецизно от фаул, но Влатко Дробаров не успя да засече топката от непосредствена близост. Въпреки това кълбото мина доста опасно покрай вратата на Пиргов. В 42-ата вратарят Георги Георгиев направи отлично спасяване, след като Лукас Салинас получи подаване от Димитър Илиев и стреля, стражът на “моряците” бе заел добра позиция и отрази.

В 61-ата минута след центриране от корнер Живко Атанасов засече топката с глава, изпращайки я над вратата. Домакините претендираха за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов не видя фаул на Пиргов срещу бранителят на "моряците".

В 67-ата Родриго Енрике центрира отдясно, топката срещна ръката на Руан, която обаче бе прибрана до тялото и главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар, въпреки претенциите на “моряците”.

В 71-ата минута Черно море пропусна най-чистото си положение в срещата до този момент. Зе Гомеш получи топката в наказателното поле, пусна пас към Леандро Андраде, който от много близо стреля, но Пиргов направи изключително спасяване и запази нулевото равенство.

В 74-ата Леандро Андраде премина като на парад по левия фланг, комбинира със Зе Гомеш, след което опита да вкара в близкия ъгъл, но Пиргов отново спаси. До края гол така и не падна и срещата приключи 0:0.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:0

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
12  Първи точен удар към една от двете врати. Андраде стреля, стражът на Локо (Пд) Илко Пиргов улови.
19  Домакините реагираха остро след жълт картон на Васил Панайотов, след като съдията Ивайло Стоянов маркира нарушение на капитана на Черно море срещу Парвиз Умарбаев.
42 - Вратарят на Черно море спаси удар на Лукас Салинас.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
71  Илко Пиргов спаси сигурен гол. Зе Гомеш овладя топката, прокара я през бранител на "смърфовете" и подаде на Леандро Андраде, той стреля отблизо, стражът на гостите се намеси решително.
74  Ново спасяване на Пиргов, oтново след удар на Андраде.
82 - Стражът на Черно море Георги Георгиев също се намеси добре и не позволи на гостите да отбележат.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+ 4 - Край на мача. Срещата завърши 0:0.

Черно море:
22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов , 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к) (62  27. Даниел Димов), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми (46  20. Жозе Гомеш ), 72. Родриго Енрике (86  88. Павел Георгиев ), 77. Стефан Велев (79  17. Велислав Василев)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Жозе Гомеш
Треньор: Илиан Илиев

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926
Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович , 4. Кристиан Гомис (78  25 Aртур Крачун), 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 44. Николай Николаев (60  7. Шакил Сно), 16. Лукас Салинас (78  61. Венсан Марсел), 14. Димитър Илиев (к), 9. Бирсент Карагарен (68  10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 61. Венсан Марсел, 7. Шакил Сно, 6. Емил Янчев, 10. Георги Минчев
Треньор: Александър Тунчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия