Черно море спечели с 2:0 при визитата си на Берое в мач от третия кръг на efbet Лига. Родриго (47) и Файсал Касми (56) вкараха головете за "моряците", които оглавиха класирането с актив от 7 точки. Нападателят на домакините Мартин Камбуров не играе в днешния мач заради контузия.

Домакините от Стара Загора започнаха силно срещата и още в 4-ата минута удариха греда. Кийлън Лебон проби по лявото крило и подаде в наказателното поле. Топката се озова в Илиян Стефанов около точката за дузпата, но шутът му по земя прати топката в гредата. Абубакар Тунгара стреля при добавката, но Георги Георгиев реагира добре. След центрирането от корнера Тунгара игра с глава, но Георгиев реагира блестящо.

В 16-та минута Родриго бе изведен зад защитата и останал сам срещу Бакер, вкара топката в мрежата на домакините, но при вдигнат флаг за засада. Четири минути след това Кийлън Лебон надбяга без проблеми Живко Атанасов на левия флаг и навлезе в наказателното поле, където Влатко Дробаров го блокира и топката излезе в аут. В 24-ата минута вратарят на домакините Бакер изби удар на Родриго, а малко след това Илиан Стефанов шутира неточно над вратата на гостите. Малко преди края на полувремето Абубакар Тунгара получи добра възможност за удар, но Георги Георгиев бе на място и нямаше проблем да улови.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Веднага след почивката в 47-ата минута Касми намери Панайотов, който отдясно пусна към Родриго и нападателят се разписа с удар от близка дистанция за 0:1. Домакините тръгнаха в атака да търсят изравняване, но инкасираха втори гол. В 56-ата минута Стефан Велев центрира отдясно, а вратарят Нордин Бакер не изби добре топката и тя стигна до Файсел Касми, който с мощен удар вкара за 0:2. В 65-ата минута Кукула комбинира с появилия се от пейката Умар Камара, който финтира бранител на гостите и върна топката на дузпата. Там Пабло Алварес успя да я отклони и да попречи на Кукула да нанесе по-добър удар.

Домакините имаха претенция за дузпа в 72-ата минута, след като Кукула се строполи в наказателното поле и очакваше сигнал от Волен Чинков, който прецени, че няма основания да посочва бялата точка, а ВАР потвърди това негово решение. Две минути по-късно Кукула изпълни по страхотен начин пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу него. Той завъртя топката, която се отби в горната греда и тупна малко пред голлинията. Секунди по-късно Умар Камара пробва рефлекса на Георги Георгиев, който спаси с вещина.

В 78-ата минута Родриго шутира неточно по земя и не застраши вратата на Нордин Бакер. В последната 90-а минута от редовното време Зе Гомеш бе изведен сам срещу Бакер и реализира, но бе зад отбраната и след проверка с ВАР бе отсъдена засада.

След успеха си Черно море излезе начело във временното класиране със 7 точки и по-добра голова разлика от Ботев (Враца). Берое е четвърти с 6 точки на сметката си.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Родриго (47), 0:2 Файсел Касми (56)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
4 - ГРЕДА за Берое! Кийлън Лебон проби по лявото крило и подаде в наказателното поле, а Илиян Стефанов шутира и топката в гредата, след което Абубакар Тунгара стреля при добавката, но Георги Георгиев реагира добре
5 - След центриране от корнер Тунгара игра с глава, но Георгиев реагира блестящо
16 - Родриго бе изведен зад защитата и останал сам срещу Бакер, вкара топката в мрежата на домакините, но при вдигнат флаг за засада
20 - Кийлън Лебон надбяга без проблеми Живко Атанасов на левия флаг и навлезе в наказателното поле, където Влатко Дробаров го блокира и топката излезе в аут
24 - Родриго шутира много опасно, но Бакер се намеси и изби
28 - Илиян Стефанов отправи удар от дистанция, но топката прелетя над вратата
41 - Абубакар Тунгара получи добра възможност за удар, но Георги Георгиев бе на място и нямаше проблем да улови
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - ГОООЛ за Черно море! Касми намери Панайотов, който отдясно пусна към Родриго и нападателят се разписа с удар от близка дистанция за 0:1
51 - Кукула получи добър пас, навлезе в наказателното поле, но се омота и не успя да нанесе удар
56 - ГОООЛ за Черно море! Стефан Велев центрира отдясно, а вратарят Нордин Бакер не изби добре топката и тя стигна до Файсел Касми, който с мощен удар вкара за 0:2
65 - Кукула комбинира с появилия се от пейката Умар Камара, който финтира бранител на гостите и върна топката на дузпата, където Пабло Алварес успя да я отклони и да попречи на Кукула да нанесе по-добър удар
72 - Домакините имаха претенция за дузпа, след като Кукула се строполи в наказателното поле и очакваше сигнал от Волен Чинков, който прецени, че няма основания да посочва бялата точка, а ВАР потвърди това негово решение
74 - ГРЕДА за Берое! Кукула изпълни по страхотен начин пряк свободен удар, а топката се отби в горната греда и тупна малко пред голлинията
75 - Умар Камара пробва рефлекса на Георги Георгиев, който спаси с вещина
78 - Родриго шутира неточно по земя и не застраши вратата на Нордин Бакер
88 - Кукула отправи неточен удар към вратата на Георги Георгиев
90 - Зе Гомеш бе изведен сам срещу Бакер и реализира, но бе зад отбраната и след проверка с ВАР бе отсъдена засада
90+4 - Край на мача! Берое загуби от Черно море с 0:2, а с успеха си "моряците" оглавиха класирането

Берое: 1. Нордин Бакер - 2. Джуниет Али, 5. Умар Сако, 6. Александър Цветков (к), 7. Кукула, 8. Илиян Стефанов, 16. Симеон Мечев (58 30. Серкан Юсеин), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара (58 99. Умар Камара)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, 15. Георги Динков, 17. Реян Даскалов, 30. Серкан Юсеин, 77. Божидар Пенчев, 99. Умар Камара
Треньор: Петър Колев

Черно море: 22. Георги Георгиев - 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к) )88 88. Павел Георгиев), 23. Пабло Алварес , 15. Леандро Андраде (78 20. Зе Гомеш), 29. Файсел Касми (81 27. Даниел Димов), 77. Стефан Велев (88 17. Велислав Василев), 72. Родриго (81 32. Мартин Дичев)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Зе Гомеш, 27. Даниел Димов, 17. Велислав Василев
Треньор: Илиян Илиев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия