Локомотив Пловдив победи втородивизионния Миньор (Перник) с 3:1 на терена в село Склаве. За "смърфовете" точни бяха Димитър Илиев, Венсан Марсел и Мартин Паскалев  бяха точни за пловдивчани.

"Черно-белите" откриха резултата в 10-ата минута на срещата, след като  Лукас Салинас центрира в наказателното поле, а там капитанът Димитър Илиев засече за 1:0.

Само 6 минути по-късно Миньор стигна до изравняването. След едно меле футболист на Миньор се възползва от рикошет и засече топката от непосредствена близост за 1:1.

В 30-ата минута Локомотив отново излезе напред в резултата. Това стана след красиво попадение на Венсан Марсел. Малко преди края на първото полувреме обаче атакуващият халф получи контузия и напусна принудително терена, като на негово място влезе юношата Иван Сулев.

В 63-ата минута Локо реализира и трети гол. Парвиз Умарбаев центрира от фаул, при което вратарят на Миньор не се намеси по най-добрия начин. Това позволи на защитника Мартин Паскалев да прати топката в мрежата за 3:1.