Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Царско село в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Така след 4 мача без успех момчетата на Тунчев взеха 3-те точки.

Димитър Илиев от дузпа беше точен в 40-ата минута, за да донесе успеха на "смърфовете". След него пловдивчани имат 28 точки, а Царско село е на дъното с 11.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 7-ата минута Риан Бидунга се озова в наказателното поле на Царско село с топка в крака и завърши центриране от Умарбаев точно, но цели петима играчи на "смърфовете" бяха в положение на засада, както и Бидунга, и резонно голът бе отменен.

Шест минути по-късно Пламен Крумов шутира опасно от свободен удар, но топката не намери целта, а минута по-късно и Реди Каса отправи сходен шут от фаул, но отново неточно.

Петър Витанов върна изящно топката назад към дузпата за Преслав Боруков в 38-ата минута, чийто удар бе блокиран с ръка от Пиер Зебли и реферът Иво Андреев показа бялата точка.

След две минути разглеждане на ситуацията пък Димитър Илиев прати топката в долния десен ъгъл на Гуериери и откри резултата за "смърфовете" - 1:0.

Минута преди края на първата част пък Царско село можеше да изравни резултата след грешка на Рейдър. Реди Каса шутира от разстояние, а стражтът не реагира добре и не успя да улови, но топката не влезе във вратата му. След ъгловия удар пък Витурини стреля с глава, но без да нанесе точен удар.

Второто полувреме играчите на топката играха доста повече с топката, но големи ситуации пред вратата на Лукас Рейдър не се случваха, след като столичани бъркаха почти всеки път в заключителния пас при атаките си. В 61-ата минута Милош Петрович стреля силно с левия крак, но встрани.

До края на двубоя не паднаха нови голове и Локомотив записа успех.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Димитър Илиев (40-дузпа)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
7 - Гол на Райън Биндунга от Локо (Пловдив) беше отменен заради засада на петима играчи на "смърфовете"
13 - Пламен Крумов стреля от фаул, но топката мина встрани от вратата на Локомотив
15 - Реди Каса също опита късмета си при изпълнение на пряк свободен удар, но също не уцели вратата
38 -  ДУЗПА за Локомотив (Пловдив). Пиер Зебли с ръка спря удар на Карагерен към вратата на Царско село
40 -  ГОООЛ! Димитър Илиев е точен при изпълнението на наказателния удар. Вратарят Гуериери уцели в кой ъгъл ще стреля капитанът на Локомотив, но не успя да парира удара му
45+2 - Край на първото полувреме
-----------------
46 - Начало на второто полувреме
61 - Удар на Томашевич, не последва опасност за вратата на гостите
90 - Край на мача

Лок. ПловдивЛокомотив (Пловдив): 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга , 20. Милош Петрович (82  44. Христо Иванов), 4. Кристиан Гомис , 34. Петър Витанов  (61 6. Емил Янчев) , 7. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 167. Лукас Салинас (50  10. Венсан Марсел ), 14. Димитър Илиев - к  , 99. Преслав Боруков
Резерви: 1. Илко Пиргов,11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев, 33. Пламен Петров
Треньор: Александър Тунчев

Царско село: 1. Гуидо Гуериери, 7. Жереми Петрис , 8. Айуб Абу, 9. Юсуфа Яфа (4611. Андрей Йорданов) , 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли , 17. Давиде Масела  (46 6. Матео Лукарели), 23. Седрик Каломбо (66  77. Иван Лендрич), 44. Николай Николаев  , 66. Давиде Витурини (86  24. Алесандро Мартела), 71. Пламен Крумов - к (7291. Венцислав Христов  )
Резерви: 99. Иван Дерменджиев, 16. Алесандо Копола,
Треньор: Андреа Сасарини

Пловдив, ст. „Локомотив“
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия