Локомотив (Сф) победи албанския Теута с 2:1 в първата си контрола от лятната подготовка. "Железничарите" бяха по-добрият отбор на терена в Банско и можеха да запишат и по-убедителен успех. Те поведоха в 12-ата минута. Джиби финтира футболист на Теута, след което центрира в наказателното поле на албанците, където Бибишков засече топката с глава и я прати във вратата на Ризвани - 1:0. Гостите изравниха в 34-ата минута.

Ходо центрира в наказателното поле на Локомотив, където оставеният непокрит Якупи с глава простреля Галев за 1:1. В 70-ата минута масово меле с участието на повечето футболисти развали добрите впечатления от мача. Всичко започна, след като Маркиньос бе фаулиран грубо от Хокса, който се опита да му скъса фланелката. Бразилецът блъсна защитника в гърдите и това доведе до размяна на удари и псувни.

Наложи се асистент реферите и двамата треньори да влизат и да успокояват страстите. Веднага след това главният съдия Ивайло Стоянов - Сватбата, вдигна червен картон на Даниел Гаджев, който бе най-деен в мелето, докато Хокса получи само жълт картон. В 88-ата минута резервата Бранимир Костадинов проби по крилото, финтира двама бранители и с точен удар от около 20 метра и лек рикошет вкара за 2:1 и донесе победата на Локомотив.

С червено-черната фланелка дебютираха Махамат Азрак (Етър), Якасонго Нждой - Джиби, (Миньор), Тодор Христов (Марек), Марко Ранджелович (Тараз, Каз), Дилян Колев (Челик, Чгора), Джереми Родригес (ЦСКА), вратарят Кристиан Кацарев (Локомотив Пловдив) и Даниел Гаджев (св. агент).

Френският дефанзивен халф Махамат Азрак ще изкара 7-дневни проби. Ако бъде одобрен от Емил Велев, ще му бъде предложен договор. Всички шефове, без президента Николай Гигов, изгледаха мача. На трибуните бяха Георги Марков, Кристиан Добрев и Чавдар Цветков.

Следващата контрола на Локомотив е на 26 юни срещу "Раковски".

Съставът на Локомотив: Галев (72-Кацарев), Родригес (46-Димитров), Ранджелович (46-Дюлгеров), Бранеков (60-Гаров), Трифонов, Азрак (46-Гаджев (70-Василев), Колев (46-Том), Маркиньос, Христов (46-Писаров), Бибишков (46-Костадинов), Джиби.