Ботев (Враца) и Локомотив (София) завършиха 1:1 в интригуващ сблъсък за оставане в efbet Лига, част от 30-ия кръг. Митков се разписа с глава за гостите в 18-ата минута, а Фераресо възстанови равенството в 32-ата минута. След тази точка "железничарите" вече имат 30 точки и почти си гарантираха оставането в елита, а врачани са с 24 на 13-ото място.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Домакините отправиха първи удар към вратата на гостите чрез Бентахар в 7-ата минута, но вратарят на Локо не беше затруднен. В 18-ата минута на срещата Димитър Митков реализира първия гол, след като Октавио пусна елегантен пас към Митков и той с глава прониза Костов. Гаврилов не съумя да изчисти топката и така гостите успяха да се възползват от ситуацията.

В 28-ата минута Дуарте засече центриране от корнер, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Бентахар отвърна с удар към вратата на Дамянов в следващата атака, след като получи отличен пас от Переа.

Димитър Митков отправи опасен удар към вратата на Костов, но топката мина малко встрани от страничната греда в 30-ата минута. Домакините изравниха резултата с гол на Диего Фераресо в 32-ата минута, след като се оказа на голова позиция и не сбърка. До почивката Митков имаше възможност да се разпише за "железничарите", но не сполучи да реализира втория си гол в мача.

Димитър Митков пропусна изключително положение в 49-ата минута, когато се оказа очи в очи с вратаря Костов, който спаси. В 67-ата минута Стефан Гаврилов изстреля снаряд към вратата на Дамянов, но вратарят спаси ефектно.

До края на двубоя домакините опитаха да стигнат до победата, но не успяха да го сторят.

Ботев (Враца) - Локомотив (София) 1:1
0:1 Димитър Митков (18), 1:1 Фераресо (32)

Съставите на двата отбора:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо , 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе , 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиан Ненов (к), 11. Виктор Василев (60  10. Теодор Георгиев) , 19. Браян Переа, 20. Мохамед Бентахар (90+2  28. Красимир Тодоров) , 24. Стефан Гаврилов (75  14. Асен Русинов)

резерви: 33. Любомир Василев, 28. Красимир Тодоров, 10. Теодор Георгиев, 21. Християн Петков, 8. Митко Панов, 14. Асен Русинов, 4. Пламен Петров

Локомотив (София): 1. Дамян Дамянов, 26. Красимир Милошев (к) , 5. Йоргос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев , 89. Матеус Дуарте, 8. Симеон Славчев , 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (68  93. Върджил Пинсон) , 45. Димитър Митков  (81  9. Илия Димитров) , 58. Октавио (89  25. Фране Циряк)

резерви:  24. Александър Любенов, 93. Виржил Пинсон, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 25. Фране Циряк, 77. Мартин Стоилов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Най-интересното от мача по минути:

1 - Старт на мача
18 -  Гол за Локо (Сф)! Димитър Митков получи отличен пас от Октавио и с глава матира Костов
30 -  Димитър Митков отправи опасен удар към вратата на Костов, но топката мина малко встрани от страничната греда
32 -  Гол за Ботев (Враца)! Диего Фераресо се оказа на стрелкова позиция и възстанови равенството
45 - Край на първата част
46 - Старт на второто полувреме
49 -  Димитър Митков получи отличен пас и излезе очи в очи с Костов, който спаси ефектно и запази резултата
67 -  Стефан Гаврилов изстреля снаряд към вратата на Дамянов от около 12 метра, но вратарят спаси ефектно
90 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

съдия: Георги Иванов
стадион: "Христо Ботев"