Локомотив (София) излъга Пирин (Благоевград) с 1:0 на стадион „Васил Левски“ в мач от петия плейофен кръг на долната четворка на втората осмица и се изравни по точки с "орлетата". Единственото попадение бе дело на Димитър Митков (37). По едно попадение на двата тима не бе зачетено заради засада, като реализаторите бяха Милошев и Костов. Още след равенството 0:0 между Ботев (Враца) и Царско село по-рано днес столичните "железничари" запазиха мястото си в елита, докато "орлетата" си гарантираха това още в миналия кръг.

Първият удар отправиха в 12-ата минута чрез Преслав Йорданов, който пробва късмета си от далечна дистанция, но бе неточен. Пет минути по-късно Локомотив отговори с акробатично изпълнение на Октавио, но топката премина над вратата.

След половин час игра Божидар Кацаров центрира към Красимир Милошев, той отклони топката в ръката на Занев, след което стреля към вратата и Кирев спаси, а при добавката Милошев прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе признато заради засада. Седем минути след това Малин Орачев центрира отляво и Димитър Митков с глава се разписа за 1:0.

През втората част в 62-ата минута Станислав Костов получи центриране отляво от Петър Занев и с глава насочи топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и голът не бе признат. В 85-ата минута резервата Фране Чиряк се озова на изгодна позиция за гол, но не успя да удвои аванса на домакините.

След успеха си "железничарите" събраха 33 точки и се изравниха с "орлетата", които също остават в елита.

Локомотив (София) – Пирин 1:0
1:0 Димитър Митков (37)

По-важното от двубоя по минути:
1 - Начало на мача.
12 - Преслав Йорданов шутира от далечна дистанция над вратата на домакините
17 - Октавио направи странична ножица, но топката мина над гредата
30 - Божидар Кацаров центрира към Красимир Милошев, той отклони топката в ръката на Занев и шутира, а Кирев спаси и при добавката Милошев прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе признато заради засада
37 - ГОООЛ за Локо (Сф)! Малин Орачев центрира отляво и Димитър Митков с глава се разписа за 1:0
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Даниел Иванов отправи точен удар, но вратарят на Локомотив внимаваше
62 - Станислав Костов вкара гол с глава след центриране отляво на Петър Занев, но попадението му не бе признато заради засада
85 - Фране Чиряк бе близо да удвои аванса на своя тим, но шутира в аут
89 - Такахаши игра с ръка в наказателното поле на Пирин и домакините искаха дузпа, но след преглеждане на ситуацията с ВАР такава не бе отсъдена от Радослав Гидженов
90+3 - Край на мача! Локо (Сф) излъга Пирин с 1:0 и се изравни по точки с "орлетата"

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев, 6. Пламен Крачунов , 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Роча, 45. Димитър Митков , 10. Валентин Николов
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 7. Александър Александров, 9. Илия Димитров, 8. Симеон Славчев, 25. Фране Циряк, 15. Лука Иванов
Треньор: Иван Колев

Пирин: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 6. Юлиан Попев, 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов
Резерви: 76. Максим Ковальов, 31. Красимир Станоев, 29. Станислав Костов, 2. Юки Айзо, 7. Лазар Еринин, 44. Георги Шаламанов, 11. Станислав Манолев
Треньор: Радослав Митревски

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия