Лудогорец победи третодивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Разградчани са поредният 1/4-финалист в турнира след Локомотив (Пловдив), Левски (София), Славия, Берое и Септември.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 12-ата минута с попадение на Ихинио Марин (1:0). Минути преди края на първото полувреме Елвис Ману удвои и почти уби интригата в мача (2:0).

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Гостите обаче показаха, че не са се предали и върнаха едно попадение в 59-ата минута и Георги Колев вкара с глава за 2:1. Лудогорец натисна съперника и десет минути преди края стигна до трети гол, дело на Мануел Шоу, разписал се за 3:1.

От 19:00 часа е мачът ЦСКА - Арда, след който ще бъде изтеглен жребият за следващата фаза. Срещата Левски (Крумовград) и Монтана е отложена за 17 ноември (13:30 часа).

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:1
1:0 Ихинио Марин (12'), 2:0 Елвис Ману (38'), 2:1 Георги Колев (59'), 3:1 Мануел Шоу (79')

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12'  ГООООЛ за Лудогорец! Ихинио Марин получи топката на границата на наказателното поле, смени посоката с едно докосване и със силен удар прониза Ивайло Петков за 1:0.
38'  ГООООЛ за Лудогорец! Елвис Ману стигна до топката в наказателното поле и я насочи в мрежата за 2:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
59'  ГООООЛ за Локомотив (Горна Оряховица)! Георги Колев беше най-добре пласиран в наказателното поле и намали резултата след удар с глава (2:1).
79'  ГООООЛ за Лудогорец! Мануел Шоу се разписа за 3:1, след като беше оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа.
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо (46  25. Стефан Баджи), 79. Тихомир Димитров, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас – 7. Алекс Сантана (46  51. Илкер Будинов), 23. Мануел Шоу – 75. Петър Георгиев (46'  13. Мавис Чибота) , 10. Елвис Ману  (63  45. Димитър Митков), 37. Бърнар Текпетей (27  38. Владислав Найденов) – 9. Ихинио Марин
Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 64. Доминик Янков

Локомотив ГОЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Ивайло Петков, 5. Али Ахмед, 14. Стефан Иванов, 22. Димо Атанасов , 18. Станимир Андреев, 15. Емил Копаранов (84'  13. Десислав Пенев), 19. Тодор Бакърджиев (46  8. Александър Узунов), 23. Явор Гечев, 17. Георги Колев , 7. Никола Какамъков (73  9. Димитър Байдаков) , 27. Янислав Цачев (84  31. Кирил Димитров)
Резерви: 12. Зехнур Чаушев, 11. Ивайло Велчев, 66. Звезделин Бончев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия:  Георги Иванов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия