Лудогорец победи Берое с 1:0 като гост в среща от 26-ия кръг на Ефбет лига, последен от редовната част на сезона и докосва 11-ата си титла преди битките в топ 6, нуждаейки се от само един успех.

Първото полувреме не предложи особени емоции на феновете в Стара Загора, което стартира с хубав удар на Сотириу с глава, но след това темпото на игра спадна.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Така започна и втората част, за да се стигне до 60-ата минута, в която Текпетей получи в наказателното поле след триходова комбинация и се разписа за 1:0 при първия точен удар за тима си.

В последните минути домакините опитаха натиск и отправиха два опасни удара, но те не доведоха до гол.

Четвърт час след това Алиун Фал можеше да изравни при опит да прехвърли вратаря на разградчани, но прати топката над вратата му.

Така Лудогорец поведе с 12 точки пред втория ЦСКА, докато Берое остава на осма позиция с 32 точки.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Бърнард Текпетей (60')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ в мача! Пиерос Сотириу стреля с глава, но покрай вратата на Берое.
Шанс и за домакините!  Серкан Юсеин стреля от средна дистанция, но Каули с десния си крак промени траекторията на топката и тя излезе в ъглов удар.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
60'  ГООООЛ за Лудогорец! Сотириу получи топката на границата на наказателното поле и пусна към Текпетей, който по диагонал откри резултата.
76' КАКЪВ ШАНС за Берое! Камара изведе Алиун Фал зад отбраната на Лудогорец, последва опит да прехвърли излезлия да го пресрещне Падт, но прати топката над вратата.
87' Хубав опит на Мариани от фаул, но Падт боксира топката.
88' Далечен удар от Камара, но Падт отново се справи.

Берое БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал (86  2. Джуниет Али), 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра (77 7. Даниел Генов) , 99. Омар Камара
Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 6. Кевин Тапоко, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев
Старши треньор: Петър Хубчев

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 4. Сисиньо , 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш , 11. Кирил Десподов (65 73. Рик Джонатан) , 19. Пиерос Сотириу (89  10. Матиас Тиссера), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей   (84  90. Спас Делев), 95. Каули Оливейра (89  64. Доминик Янков)
Резерви: 12. Симон Слуга, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу
Старши треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Иванов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия