Лудогорец надви "Левски" с 3:2 и ликува на "Герена", довършвайки окончателно съперника, който изпраща един от най-слабите сезони в историята си. Още в миналия кръг Стойчо Стоев и футболистите му си гарантираха спечелването на третата поредна шампионска титла, но въпреки това не пожалиха "сините" и пак спечелиха на "Георги Аспарухов", както беше и през септември (0:2). Така Лудогорец събра 81 точки, докато "Левски" твърдо е пети с 59 точки, като промяната е, че загубите на "сините" вече набъбнаха до цели 14 през това първенство, и то навръх 100-годишнината на клуба.

В днешната среща Валери Божинов откри за домакините в 27-ата минута, след което гостите от Разград стигнаха до обрата след попадения на Себастиан Ернандес в 29-ата минута и на Жуниор Кишада в 48-ата. В края двата отбора си размениха по още едно попадение. В 88-ата Даниел Абало отбеляза за 1:3, а в 4-ата минута на добавеното време Божинов реализира втория си гол, разписвайки се от дузпа за крайното 2:3.

Разградчани също получиха дузпа, но Христо Златински пропусна в 41-ата минута, което обаче не се оказа фатално за тима му. На два пъти пък гредите спасяваха Лудогорец, който отново демонстрира класа и постигна 24-ата си победа в първенството.

Мачът на "Герена" започна равностойно. Първото попадение падна в 27-ата минута. Тогава Радослав Цонев подаде към Цветан Генков, който центрира от ляво, Барт игра с топката, получи се рикошет в Чворович, а Валери Божинов бе наблизо и отбеляза за 1:0. Радостта на "сините" обаче трая едва 120 секунди. В 29-ата минута Лудогорец изравни. В наказателното поле на "Левски" се получи разбъркване след центриране отдясно, Себастиан Ернандес овладя топката на точката на дузпата с гръб към вратата, завъртя се и наказа Блажевич за 1:1. Малко по-късно Пламен Крумов напусна контузен, а на негово място влезе Пламен Димов. Удар на Жуниор Кишада в 40-ата минута бе избит с ръка от Мики Орачев и съдията Станислав Тодоров логично посочи бялата точка. Зад топката застана Христо Златински, който обаче стреля покрай лявата греда на вратата на "Левски" и почивката дойде при резултат 1:1.

Гостите от Разград започнаха вихрено втората част. В 48-ата минута Жуниор Кишада направи 1:2, след като засече отблизо с левия крак центриране на Ернандес. В 53-ата Божинов пропусна да изравни, а в 68-ата Блажевич спаси изстрел на Кишада.

В 70-ата минута резервата Стивън Петков с глава удари напречната греда, а три минути по-късно Даниел Димов също разтресе горната греда със силен удар с левия крак и след двете напечени ситуации разградчани съхраниха аванса си.

В 79-ата Елин Топузаков пусна Стефан Велев на мястото на Мулдер. За халта това бе първи мач от септември насам, когато се контузи тежко в коляното. Той получи травмата си в първата среща на "Герена" между двата тима есента - скъсани връзки, след което беше опериран.

В 88-ата минута появилият се на смяна за Лудогорец Мишел Платини се възползва от груба грешка на Мики Орачев, който му подари топката, бразилецът след това подаде на Абало, който на празна врата вкара за 1:3. В 3-ата минута на добавеното време Стивън Петков беше повален от Александър Александров и "Левски" също получи правото да изпълни дузпа. Точен за крайното 2:3 беше Валери Божинов с второто си попадение в мача. Звездата има 4 гола на сметката си в последните 3 мача, след като преди това наказа още Черно море и Локомотив (Пловдив).

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
1:0 Валери Божинов (27), 1:1 Себастиан Ернандес (29), 1:2 Жуниор Кишада (48), 1:3 Даниел Абало (88), 2:3 Валери Божинов (90+4-дузпа)