Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:1 в двубой от 22-ия кръг на Ефбет лига, който трябваше да се изиграе вчера, но беше отложен с 24 часа заради заснежения терен във Враца.

Мачът започна с опасна атака на гостите още в първата минута, но във втората Ботев (Враца) поведе с гол на рожденика Мирослав Маринов, останал непокрит във вратарското поле (1:0).

Десет минути след попадението за Ботев, Лудогорец можеше да изравни, но удар с глава на Мануел Шоу срещна гредата. Разградчани все пак стигнаха до гол в 17-ата минута, а негов автор бе Алекс Сантана, разписал се за 1:1 с удар отблизо.

Минута по-късно Спас Делвев и Пиерос Сотириу последователно пропуснаха да дадат аванс на гостите. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове, но така и не се стигна до реална възможност за гол.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна с хубав удар на Каули Оливейра към вратата на Ботев, но Красимир Костов се справи. Малко след това и Мануел Шоу опита от дистанция, но над вратата.

След час игра двата отбора си размениха по една опасна атака, но Кирил Десподов и Антонио Георгиев видяха как вратарите на съперника отбиват ударите им. Последваха минути на натиск от Лудогорец, но без чисто положение.

Четвърт час преди края Ботев (Враца) върна напрежението пред вратата на гостите, но Падт и защитата на разградчани се справиха при две поредни опасни атаки.

До края на мача разградчани упражниха натиск и стигнаха до победата в самия край с победно попадение на Пиерос Сотириу за крайното 2:1.

Лудогорец поведе с 6 точки на втория ЦСКА, докато Ботев (Враца) е на 13-а позиция с 19 точки от 22 двубоя.

БОТЕВ (ВР) - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
1:0 Мирослав Маринов (2'), 1:1 Алекс Сантана (16'), 1:2 Пиерос Сотириу (90+6')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
1' Първа опасност в мача! Мануел Шу отправи плътен изстрел от дистанция, който бе уловен от вратаря на врачани Красимир Костов.
2'  ГООООЛ за Ботев (Враца). Домакините разиграха по лявото крило и центрираха топката във вратарското поле, където рожденика Мирослав Маринов вкара за 1:0.
12'  ГРЕДА за Лудогорец! Мануел Шоу успя да стреля с глава след корнер, но удари страничния стълб с топката.
16'  ГООООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана се възползва от разбъркване в наказателното поле и отблизо ритна силно топката във вратата на врачани за 1:1.
17'  Хубав удар на Спас Делев, но над вратата на Ботев.
19'  Нов пропуск за Лудогорец! Пиерос Сотириу пое топката, залъга бранител и шутира силно, но неточно.
23' Добра възможност и за Ботев (Враца)! Юлиан Ненов напредна в половината на Лудогорец и стреля по земя, но право в ръцете на Падт.
30' Опасност за Лудогорец! Хубаво центриране на Бърнард Текпетей, след което Костадин Ничев изпревари Пиерос Сотириу и изби в корнер.
41'  Играта е спряна заради сблъсък на терена между Пиерос Сотириу и Луис Фелипе. Медицинските екипи и на двата отбора са на игрището.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
47'  Чудесна възможност за Лудогорец! Красимир Костов се намеси решително с една ръка след силен изстрел на Каули Оливейра.
51' Мануел Шоу получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но над вратата.
57' Интересен момент! Съперник събу едната обувка на Пиерос Сотириу, но малко след това, той успя да спре и да подаде топката на един крак.
60'  Много хубав удар на Десподов към левия ъгъл на Красимир Костов, но вратарят се справи.
62'  Страхотна възможност и за Ботев! Антонио Георгиев успя да стреля по земя от около 10 метра, но Падт се протегна и отклони топката в корнер.
69' Шанс за гостите! Алекс Сантана отправи далечен изстрел, който премина покрай левия страничен стълб.
74' Игра с ръка на Юлиан Ненов в наказателното поле на Ботев (Враца), но няма основание за отсъждане на дузпа.
75'  Какъв шанс за домакините! Антонио Георгиев се завъртя и стреля опасно, но Падт се справи. При последвалото центриране защитата на Лудогорец отново беше под напрежение, но се справи.
87' Шанс за Лудогорец! Рик Джонатан стреля от дистанция покрай вратата.
90' Поредна възможност пред вратата на Ботев, но Красимир Костов се справи.
90' Шест минути продължение.
90+3' Алекс Сантана опита шут от дистанция, но високо над вратата.
90+6'  ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу стигна до топката в наказателното поле и оформи крайното 2:1 в последните минути на срещата.
90+7' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 3. Луис Фелипе , 2. Валери Христов (85  14. Антон Фасе), 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски (90  24. Стефан Гаврилов), 17. Чавдар Ивайлов, 15. Мирослав Маринов (к)  (72 11. Виктор Василев) , 94. Юлиан Ненов, 28. Красимир Тодоров (85  22. Диего Фераресо)
Резерви: 33. Любомир Василев, 23. Димитър Илиев, , 20. Мохамед Бентахар
Старши треньор: Даниел Моралес

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана , 11. Кирил Десподов (к), 19. Пиерос Сотириу , 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу  (70'   8. Клод Гонсалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун , 37. Бернард Текпетей (46'  3. Антон Недялков) , 90. Спас Делев  (70' 73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра (83'  64. Доминик Янков)
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера
Старши треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия