Лудогорец постигна изразителна победа с 5:1 срещу Арда (Кърджали) в мач от третия кръг на Еfbet Лига. Сон се отличи с два гола за шампионите, а по един добавиха Квадво Дуа, Руан Секо и Спас Делев.

Така "орлите" вдигнаха самочувствието преди първия мач с Карабах във вторник в Баку от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Треньорът Георги Дерменджиев даде почивка на някои от основните си играчи в домакинството на Арда. Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски бяха извън групата, а Рик Джонатан се появи на смяна.

Лудогорец поведе в осмата минута. Педро Нареси се пребори за топката и подаде към Дени Групер, който центрира в наказателното поле на Арда, където Сон бе изпуснат от играчите на гостите и отблизо не пропусна да вкара - 1:0.

В 21-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който стреля, топката прелетя покрай лявата греда на вратата, пазена от Хендрик Бонман.

В 45-ата "орлите" направиха 2:0. Кайо Видал подаде към Дени Групер, който центрира към Квадво Дуа, нападателят беше изпуснат от Ебоа Ебоа и отблизо с удар от въздуха вкара топката във вратата на Анатолий Господинов.

Футболистите на Георги Дерменджиев покачиха на 3:0 в началото на второто полувреме. Сон проби и изведе Руан Секо, който бе сам срещу Господинов, и за бразилеца не бе проблем да се разпише.

Две минути по-късно Иван Тилев подаде към Чинонсо Офор, който засече с глава, но над напречната греда.

В 56-ата минута Дени Групер комбинира с Кайо Видал, който финтира Емил Виячки в наказателното поле на Арда и стреля, а Господинов успя да се намеси и да спаси. Секунди след това "орлите" направиха 4:0. Педро Нареси пусна дълъг пас към Спас Делев, който реализира красив гол.

Шампионите продължиха да се забавляват и в 73-ата минута вкараха пети гол. Спас Делев направи двойно подаване със Сон, който излезе сам срещу Господинов и вкара за втори път тази вечер - 5:0.

Малко преди края Арда стигна до почетно попадение. Тонислав Йорданов центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Феликс Ебоа Ебоа бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Бонман - 5:1.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 5:1
1:0 Сон (8), 2:0 Квадво Дуа (44), 3:0 Руан Секо (47), 4:0 Спас Делев (57), 5:0 Сон (73), 5:1
Феликс Ебоа Ебоа (88)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
ГОЛ! 1:0 за Лудогорец. Педро Нареси подаде на Дени Групер, който подаде на Сон, а той стреля от движение и прати топката в мрежата на Aнатолий Господинов.
45
 ГОЛ! 2:0 за шампионите. Дени Групер центрира, Квадво Дуа беше изпуснат от Ебоа Ебоа и отблизо с удар от въздуха се разписа.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОЛ! Руан Секо бележи за 3:0.
57
ГОЛ! 4:0 за Лудогорец, Спас Делев също се разписа.
73  ГОЛ! Делев асистира на Сон, който облизо прониза Господинов за 5:0.
88
 ГОЛ! Почетно попадение за Арда, вкара го Феликс Ебоа Ебоа, който се разписа след центриране на Тонислав Йорданов - 5:1.
90+1 - Край на мача.

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман, 17. Сон  , 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси (к), 90. Спас Делев , 11. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа , 12; Руан Секо
Резерви: 67. Дамян Христов, 3. Антон Недялков, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан, 8. Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 16. Аслак фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 82. Иван Йорданов
Треньор: Георги Дерменджиев

Арда
: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев,  10. Борислав Цонев, Джелал Хюсеинов , 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа  , 8. Йозгюр Аксака, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 11. Борис Тютюков, 12. Сарп Аясулу, 15. Николай Жеков, 19. Тонислав Йорданов, 30. Иво Казаков
Треньор: Александър Тунчев

Разград, стадион „Хювефарма Арена“
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР