Лудогорец II записа четвърта поредна победа - 3:2 срещу Хебър (Пазарджик). Мачът от 9-ия кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов притиснаха съперника от първия съдийски сигнал. В осмата минута Димитър Илиев нахлу в наказателното поле и бе повален от Цветелин Тонев. Главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка, а минута по-късно Димитър Митков реализира за 1:0. До почивката добри ситуации се откриха още пред Цветослав Петров и Илкер Будинов, но те не успяха да отбележат. Почивката дойде при този резултат.

Втората част започна отлично за "орлите". В 47-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Будинов изведе чудесно Димитър Митков, а таранът хладнокръвно реализира. Само две минути по-късно и класиката стана факт на "Гнездо на орли". Чудесна комбинация между Иван Йорданов, Цветослав Петров и Димитър Митков, завърши с отмерен удар на централния нападател, който оформи своя хеттрик - 3:0.

В 72-ата минута главният съдия видя нарушение срещу Йордан Тодоров в наказателното поле на "орлите" и отсъди дузпа. Тодор Чаворски я изпълни точно за 3:1. В добавеното време Томислав Папазов използва едно неразбирателство в отбраната на домакините и с глава оформи крайното 3:2.

Лудогорец II се изкачи на третото място във временното класиране с 18 точки. Хебър е четвърти със 17.

"Благодаря на момчетата, защото изпълниха перфектно тактическите си задачи. Вярно е, че в края намалихме темпото и допуснахме два гола, но те са млади и е нормално да грешат. Вярвам, че повечето от тях са бъдещето на българския футбол", каза след победата треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ХЕБЪР 3:2
1:0 Димитър Митков (9-дузпа), 2:0 Димитър Митков (47), 3:0 Димитър Митков (49), 3:1 Тодор Чаворски (73-дузпа), 3:2 Томислав Папазов (90+4)

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Петър Генчев, Тихомир Димитров, Ерол Дост, Иван Йорданов, Димитър Илиев, Цветослав Петров, Димитър Митков, Илкер Будинов

Хебър: Александър Любенов, Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Томислав Папазов, Цветелин Тонев, Георги Каракашев, Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Мартин Вълчинов, Октай Хамдиев, Живко Петков

---------------------

ВТОРА ЛИГА - 9 КРЪГ:

От 3 октомври (събота):
Локомотив (София) - Пирин (Благоевград) 3:1
1:0 Илиян Стефанов (15), 2:0 Илиян Стефанов (33), 3:0 Педро Ферари (56), 3:1 Конър Хендерсън (89)

Лудогорец II - Хебър (Пазарджик) 3:2