Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Лудогорец в интригуващо зрелище от 18-ия кръг на efbet Лига. Така интригата се заплете още повече, след като шампионите остават с 42 точки на върха, а "смърфовете" излязоха втори вече с 37 в актива си, само с една пред ЦСКА, който от 17:30 часа приема Черно море.

Двубоят на "Лаута" предложи истинско зрелище, в което футболистите на треньора Александър Тунчев съумяха да стигнат до успеха. Абел Анисе откри резултата за Лудогорец в 17-aта минута, след което Локомотив стигна до обрата с два гола в рамките на по-малко от три минути. Момчил Цветанов изравни в 41-ата, а в 43-ата Футболист №1 на България за 2019 и 2020 г. Димитър Илиев отбеляза страхотно попадение за 2:1, прехвърляйки майсторски Ренан.

В 53-ата Клаудиу Кешерю изравни от дузпа, но в 77-ата Лукас Салинас посече шампионите, разписвайки се за 3:2 и донасяйки победата на Локомотив.

Загубата е едва втора за Лудогорец в първенството този сезон.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Футболистите на Валдас Дамбраускас първи вкараха в срещата в Пловдив. В 17-ата минута Кешерю подаде по лявото крило към Десподов, който демонстрира бързината си, надбяга Гомис и нахлу опасно в наказателното поле на Локомотив, последва отлично подаване за Абел Анисе, който вкара за 1:0.

В 23-ата минута "смърфовете" създадоха най-опасното си положение от началото на мача. Карагарен центрира в наказателното поле към Георги Минчев, който засече с глава, изпращайки топката покрай лявата греда. Последваха два пропуска на Текпетей, а в 41-ата минута домакините изравниха. Карагарен подаде на Лукас Салинас на границата на наказателното поле, бразилецът веднага продължи към непокрития Момчил Цветанов, който отбеляза за 1:1.

Само 120 секунди по-късно "смърфовете" стигнаха до пълен обрат. След грешка на играчите на Лудогорец в центъра на терена топката стигна до Салинас, който подаде на Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив майсторски прехвърли Ренан от границата на наказателното поле, разписвайки се по страхотен начин за 2:1.

В началото на второто полувреме "орлите" притиснаха съперника и създадоха няколко опасности пред Мартин Луков. В 53-ата минута Лудогорец получи дузпа, след като Кристиан Гомис повали Текпетей в наказателното поле. Зад топката застана Кешерю, който с точен удар в долния ляв ъгъл на Луков направи 2:2.

В 60-ата минута Диниш Алмейда удари греда, а избраниците на Тунчев заиграха още по-активно и създаваха сериозни проблеми на защитата на Лудогорец. В 74-ата минута Алмейда направи нов пропуск. Този път халфът на домакините не успя да засече в мрежата остро подаване на Карагарен, след като бе изпуснат на далечната греда. "Черно-белите" все пак стигнаха до трети гол. Вкара го Лукас Салинас, в 77-ата минута. Дейвид Малембана среля от фаул от около 30 метра, Ренан опита да улови топката, но я изпусна точно на крака на Салинас, който направи точна добавка за 3:2.

До края Каули Оливейра пропусна на два пъти, като при втората ситуация Мартин Луков решително се намеси и спаси удара му, запазвайки крехкия аванс на "черно-белите".

В добавеното време дебют за Локомотив в първенството записа юношата Иван Арамазов, роден 2003 година.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЛУДОГОРЕЦ 3:2
0:1 Aбел Анисе (17), 1:1 Moмчил Цветанов (41), 2:1 Димитър Илиев (43), 2:2 Клаудиу Кешерю (53-дузпа), 3:2 Лукас Салинас (77)

Най-интересните моменти от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - Извеждащо подаване на Карагарен към Димитър Илиев, защитниците на Лудогорец се справиха със ситуацията и опасността отмина.
17  ГОЛ! Абел Анисе даде преднина на Лудогорец. Халфът на шампионите отне топката в центъра на терена, подаде на Кешерю, той продължи по лявото крило за Десподов, който демонстрира бързината си, надбяга Гомис и нахлу опасно в наказателното поле на домакините, пусна отличен пас към Анисе, за когото остана само да засече топката пред голлинията и да я изпрати в мрежата на Мартин Луков.
23  Опасност пред вратата на Ренан. Георги Минчев засече с глава центрираната от Карагарен топка, надскачайки Вердон и Жосуе Са, изпрати я покрай лявата греда в аут.
40  Получилият контузия Светослав Дяков е заменен от Стефан Баджи.
41  ГОЛ! Момчил Цветанов бележи за 1:1. Лукас Салинас получи подаване от Карагарен, който веднага продължи в наказателното поле към непокрития Момчил Цветанов и той разстреля Ренан.
43  ГОЛ! Пълен обрат! Локомотив (Пловдив) повежда с 2:1 след страхотен гол на Димитър Илиев. Анисе сгреши при изнасянето на топката, подарявайки я на Умарбаев, който я предостави на своя капитан. Димитър Илиев реши да прехвърли майсторски Ренан от границата на наказателното поле и успя, вкарвайки красиво попадение.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
52   ДУЗПА за Лудогорец, след като Гомис посече и повали Текпетей в наказателното поле на Локомотив. Жълт картон за защитника на "смърфовете".
53  ГОЛ! 2:2 след точно изпълнена дузпа от Кешерю! Голмайсторът на Лудогорец прати топката в долния ляв ъгъл на Луков, който се хвърли в обратния.
60  ГРЕДА! Диниш Алмейда засече с глава центрираната топка, изпращайки я в лявата греда на вратата на Ренан.
74  Диниш Алмейда пропусна да се разпише. Карагарен центрира остро към него на далечната греда, но той не успя да засече топката във вратата на гостите.
77  ГОЛ! 3:2 за Локомотив! Малембана изпълни пряк свободен удар, стреля силно, топката тупна пред Ренан, който не можа да я улови и тя попадна право на крака на Лукас Салинас, който с точна добавка даде преднина на "черно-белите".
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 3:1.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 71.Мартин Луков, 51.Диниш Алмейда, 25.Лукас Масоеро, 4.Кристиан Гомис , 39.Парвиз Умарбаев (65  5.Дейвид Малембана), 34.Петър Витанов, 9.Бирсент Карагарен, 7.Момчил Цветанов  (63  11.Конър Руан), 16.Лукас Салинас  (90+3  50.Иван Арамазов), 14.Димитър Илиев  (88  44.Николай Николаев), 10.Георги Минчев
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Дейвид Малембана, 44.Николай Николаев, 11.Конър Руан, 20.Александър Иванов, 19.Александър Колев, 50.Иван Арамазов
Tреньор: Александър Тунчев

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 3.Антон Недялков, 22.Джордан Икоко, 24.Оливие Вердон, 32.Жосуе Са, 18.Светослав Дяков (40  25. Стефан Баджи ), 12.Абел Анисе  (79  13.Мавис Чибота), 37.Бернард Текпетей  (67  19.Пиерос Сотириу), 95.Каули Оливейра , 11.Кирил Десподов (80  10.Елвис Ману), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 23.Пламен Илиев, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев, 10.Елвис Ману, 13.Мавис Чибота, 25.Стефан Баджи, 19.Пиерос Сотириу
Треньор: Валдас Дамбраускас

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация