Лудогорец постигна измъчена победа с минималното 1:0 над Локомотив (Пловдив) в последния мач от 22-ия кръг на "А" група. Ценното попадение за шампионите реализира Жуниор Кишада, който влезе на смяна в началото на второто полувреме и се разписа 3 минути преди изтичането на редовното време. След трудния успех Лудогорец оглави класирането в "А" група с 51 точки, на 2 пред "Левски" и с 6 повече от третия ЦСКА, докато "смърфовете" останаха на 7-ата позиция с 33 точки.

В днешната среща, както и в последните си няколко мача, шампионите бяха крайно неубедителни, продължавайки отчайващата си серия без отбелязан гол. Близо 300 минути Лудогорец не беше наказвал противника си. За последно Михаил Александров вкара в 61-ата минута, за да донесе минималното 1:0 над Локомотив (София), след което последваха нулеви равенства с Литекс и ЦСКА, за да се стигне до днешните мъки с Локомотив (Пловдив).

Надъханите "смърфове" се пропукаха чак в 87-ата минута, когато Кишада реализира, а шампионите куфяха все едно са защитили титлата си. Гостите от Пловдив и най-вече вратарят им Йордан Господинов заслужават само адмирации за силното си представяне срещу селекцията на Ивайло Петев. Избраниците на Стефан Генов максимално затрудниха Емил Гъргоров и компания, а блестящият на вратата Господинов направо отчая нападателите на Лудогорец. Опитният страж спаси много положения, а за получения гол в края едва ли носи вина, тъй като Кишада беше оставен непокрит в полето му.

За днешния двубой Ивайло Петев беше принуден да прави промени в състава си, тъй като наказан беше Жуниор Кайсара. Аут заради контузии пък бяха Александър Барт и Йордан Минев, като шанс за изява получи Шоко. Бразилският защитник започна титуляр на десния бек, докато най-вляво за отбраната игра Витиня. В 68-ата минута обаче Петев замени защитника с Иван Стоянов, което наложи връщането на Михаил Александров на левия бек. Атаката на шампионите води Емил Гъргоров, който обаче не направи нищо запомнящо се и беше заменен още на почивката от Кишада. На Бадема помагаха Марселиньо и Мирослав Иванов. Шуменския Деко беше най-активният в редиците на домакините, като на няколко пъти сериозно застраши Йордан Господинов със силните си удари по посока вратата на Локо (Пд).

През първото полувреме избраниците на Петев трудно достигаха до сериозни опасности. В 12-ата минута Козмин Моци засече с глава центриране на Гъргоров, като изпрати топката в аут. Последваха удари на Мирослав Иванов и Марселиньо, при които Господинов демонстрира отличен рефлекс. Генчев, Гулдан и Витиня също пробваха мерника си, но топката все излизаше в аут.

Чак в 40-ата минута пък "смърфовете", които се отбраняваха много успешно, стигнаха до голова ситуация пред Владислав Стоянов. Станислав Маламов стреля от 20-ина метра, топката летеше към долния ляв ъгъл, но стражът на Лудогорец плонжира и успя да спаси.

През второто полувреме домакините значително вдигнаха оборотите и започнаха по-усилено да гонят откриването на резултата. Избраниците на Стефан Генов обаче не се предаваха, явно мечтаейки да вземат поне точка от "Лудогорец Арена" и да си заработят премии, след като вече стана ясно, че собственикът им Веселин Марешки щедро ги възнаграждава при победи, дори и при равенства.

Малко след началото на вторите 45 минути Витиня пробва рефлекса на Господинов отдалеч, но вратарят го отчая с безупречната си намеса.

В 60-ата минута късметът отново беше на страната на "черно-белите", а и Господинов пак се намеси решително. Михаил Александров беше близо до откриване на резултата. Бившият играч на ЦСКА и Борусия (Дортмунд) получи топката в наказателното поле на гостите и фронтално срещу Господинов стреля с десния крак, опитният страж обаче успя да отклони топката, след което тя облиза напречната греда, за да излезе в аут и да се запази нулевото равенство.

Последваха равностойни минути и точно, когато играта се поуспокои и конкурентите на Лудогорец за шампионската титла започнаха да се радват заради поредната издънка на Петев и момчетата му, разградчани успяха да отбележат. В 87-ата минута Жуниор Кишада попадна в прегръдките на съотборниците си, а радостта беше много голяма, като се има предвид, че с прибавените 3 точки Лудогорец си върна лидерството. Иван Стоянов центрира от корнер, Козмин Моци скочи високо и отклони с глава към непокрития на задна греда Кишада, който беше оставен непокрит и отблизо реализира, като пред голлинията първо Мартин Кавдански, а след това и Диего Фераресо не успяха да изчистят и топката попадна в мрежата на Локо (Пд) за крайното 1:0.

Мачът по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО (Пд) 1:0
1:0 Жуниор Кишада (87)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 77.Витиня (68-73.Иван Стоянов), 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 8.Станислав Генчев (77-10.Себастиан Ернандес), 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров (46-11.Жуниор Кишада), 7.Михаил Александров
Резерви: 1.Урош Голубович, 4.Теро Мантула, 10.Сабастиан Ернандес, 73.Иван Стоянов, 14.Мичел Бургзорг, 19.Димо Бакалов, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Ивайло Петев

ЛОКОМОТИВ (Пд): 12.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 6.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 17.Костадин Марков, 16.Христо Златински (85-10.Тодор Тимонов), 23.Даниел Георгиев, 77.Диего Фераресо, 88.Георги Стефанов (66-9.Владислав Мирчев), 89.Станислав Маламов (46-19.Четин Садула), 4.Рангел Абушев
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Павел Ковачев, 21.Георги Мечечиев, 10.Тодор Тимонов, 11.Запрян Запрянов, 19.Четин Садула, 9.Владислав Мирчев
Треньор: Стефан Генов