ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Лудогорец се реваншира частично на феновете след кошмарната загуба с 1:7 от Нордселанд в Лигата на конференциите и размаза у дома Пирин с 4:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Това е най-малкият резултат, с който се отърваха гостите от Благоевград, които успяха да застрашат вратата на Симон Слуга в само един случай.

Домакините отправиха над 25 удара по посока вратата на Марио Кирев, който се отличи с множество блестящи намеси. Шампионите поведоха още при първата си опасност пред вратата на Пирин. Клод Гонсалвеш открадна топката от Аюб Абу в центъра на терена и комбинира с Рик Джонатан отляво. Той от своя страна центрира много прецизно към далечната греда, където Спас Делев се измъкна от отбраната на гостите и от близка дистанция не остави шансове на Марио Кирев за 1:0. Гостите имаха претенции за нарушение на Гонсалвеш срещу Аюб, но след преглед на ситуацията с ВАР, те останаха неуважени.

В 17-ата минута Клод Гонсалевеш удари неприятно скулата си в главата на Аймен Суда в центъра на терена и незабавно поиска смяна. След оказаната му лекарска помощ, Гонсалвеш напусна терена на носилка и лед на лявото си око. На негово място се появи Педро Нареси.

Малко след половин час игра Лудогорец пропусна прекрасен двоен шанс да увеличи преднината си, но вратарят на гостите показа класа. Първо Фон Витри стреля силно, но Кирев изби. При добавката Пьотровски също намери рамката на вратата, но вратарят на Пирин отново се справи. Малко по-късно благоевградчани пропуснаха най-добрата си възможност. След центриране от пряк свободен удар, отбраната на Лудогорец не успя да изчисти и топката попадна в Аймен Суда на далечната греда. Той овладя и с второто си докосване отправи много силен удар по диагонала, но Слуга успя да избие в корнер.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Скоро след почивката Спас Делев бе изведен отдясно, стигна топката почти до аутлинията и центрира много прецизно към непокрития Мунир. Той стреля силно към вратата, но Кирев изби. Минута по-късно Пьотровски стреля от дистанция, но покрай вратата.

Якуб Пьотровски все пак ознаменува добрата си игра днес с попадение в 61-ата минута след центриране на Кайо Видал. Пет минути по-късно след центриране от корнер Мартин Бачев пострада сериозно след удар от своя съотборник Марио Кирев. Въпреки че бе на земята, играта продължи и последваха няколко удара, спасени от вратаря на гостите. При последвалото меле, топката все пак бе вкарана в мрежата от Руан Крус, но главният рефер получи сигнал от своя помощник и отсъди засада. Последва близо седемминутно разглеждане на ситуацията с ВАР, като в крайна сметка то отмени решението на главния съдия и голът бе признат, тъй като падналият на земята Бачев покриваше засадата.

В 79-ата минута Кайо Видал също се разписа с красиво изпълнение след блестяща асистенция на Рук Джонатан. Видал копна топката над Кирев и не остави никакви шаснове на вратаря на гостите. До края нямаше други голове.

С победата си днес Лудогорец измести от четвъртата позиция тима на Левски. Пирин пък остава 13-ти в таблицата.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 4:0
1:0 Спас Делев (6), 2:0 Якуб Пьотровски (61), 3:0 Руан Секо (66), 4:0 Кайо Видал (79)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Юго Комано бе изведен от Айуб Абу, но стреля много неточно.
6 - ГОООЛ за Лудогорец! Клод Гонсалвеш подаде към Рик Джонатан, който центрира към Спас Делев, а той с глава матира Марио Кирев за 1:0.
19 - Клод Гонсалвеш се контузи и бе изнесен на носилка, а две минути след това на негово място влезе Педро Нареси.
30 - Марио  Кирев направи две спасявания в рамките на секунди. Първо отрази удар от дистанция на Аслак Фон Витри, а след това се изправи достатъчно бързо, за да може да се намеси и при изстрел отблизо на Пьотровски.
33 - Симон Слуга блесна с добро спасяване, след като Аймен Суда отправи удар с глава към вратата.
45+1 - Фон Витри получи добър пас от Рик Джонатан и реши сам да завърши атаката, но прати топката встрани от вратата.
45+3 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Марио Кирев трябваше да се намесва при удар на Мунир Шуиар, който получи фронтално срещу вратата.
49 - Пьотровски отправи поредния си удар, но топката профуча покрай вратата.
61 - ГОООЛ за Лудогорец! Кайо Видал достигна до подаване именно от поляка и центрира в наказателното поле, където Пьотровски с глава матира Кирев за 2:0.
66 - ГОООЛ за Лудогорец! След разбъркване в наказателното поле Руан Секо прати топката във вратата на Пирин за 3:0, а голът бе зачетен след 7 минути преразглеждане с ВАР заради съмнения за засада.
79 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан отне топката, преодоля Бенгюзов и пусна към Кайо Видал, който копна топката и я прати в опразнената врата за 4:0.
90+6 - Край на мача! Лудогорец разби Пирин с 4:0 и частично се реваншира на феновете за тежката загуба с 1:7 от Нордселанд в Лигата на конференциите през седмицата.

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски , 7. Рик Джонатан,8. Клод Гонзалвеш (2130. Педро Нареси), 11. Мунир Шуиар (5877. Кайо Видал ), 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 90. Спас Делев (7788. Тодор Неделев), 99. Руан Секо   (7710. Матиас Тисера)
Резерви: 69. Пламен Пепеляшев    , 10. Матиас Тиссера, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

Пирин: 1. Марио Кирев, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев (8225. Илиан Костов), 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу (8918. Велислав Минков), 73. Венцислав Бенгюзов (829. Станислав Костов), 19. Юго Комано, 11. Иван Тасев (8930. Любомир Тодоров), 17. Борис Тютюков
Резерви: 21. Йордан Димитров, 31. Александър Бучков, 18. Велислав Минков, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн
Треньор: Иво Тренчев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Владимир Вълков
ВАР: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР