ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец смачка Берое с 4:0 в Стара Загора и излезе пред ЦСКА на втората позиция след 14-ия кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей (51, 78) вкара два гола и асистира на Игор Тиаго (74), а Матиас Тисера (81) оформи крайния резултат. Друго две попадения на Текпетей не бяха зачетени през първата част заради засади.

Шампионите доминираха през първата част и вкараха два гола, но те не бяха зачетени заради засади, а вратарят на домакините Иван Караджов направи фамозни спасявания след удари на Каули Оливейра на два пъти и Бърнард Текпетей.

В 32-ата минута Спас Георгиев получи топката извън наказателното поле на Падт и стреля силно, но нидерландския страж на гостите отрази удара. Две минути по-късно Игор Тиаго изведе Текпетей сам срещу вратаря и ганаецът прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след дълго преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Каули стреля остро от пряк свободен удар, но прати топката покрай левия страничен стълб, а две минути след това Текпетей получи топката вдясно от вратата на Караджов и прати топката в мрежата с диагонален удар. Той обаче бе зад последния защитник в зелено и това попадението също не бе зачетено.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Шест минути след почивката Серджио Падт прати топката дълбоко в половината на Берое след изпълнение на аут и Игор Тиаго се пребори с футболист на Берое, за да стигне кълбото до Бърнард Текпетей, който нахлу на скорост в наказателното поле и се разписа за 0:1. След проверката на ВАР за нова засада голът бе признат.

След час игра Текпетей се озова на добра позиция в наказателното поле и подаде към Игор Тиаго, който бе фронтално срещу вратата, но от 4-5 метра прати топката над напречната греда. Три минути по-късно Тунгара можеше да изравни след извеждащо подаване на Симеон Мечев, но Падт спаси сигурен гол.

В 74-ата минута Текпетей отне топката от футболист на заралии и нахлу в наказателното поле, след което подаде към Игор Тиаго, който бе оставен съвсем сам на границата на вратарското поле и прати топката в мрежата за 0:2.

Домакините тотално се предадоха и инкасираха още два гола в рамките на три минути. В 78-ата минута Каули Оливейра изведе Текпетей сам срещу вратаря и той преодоля Караджов за втория си гол в мача. Три минути след това Якуб Пьотровски центрира ниско отдясно, като във вратарското поле резервата Матиас Тисера се пребори за позиция и прати топката в мрежата за 0:4, а голът бе признат след дълго преглеждане на ситуацията заради съмнения за засада. В следващите минути темпото на срещата спадна и до края на мача нямаше други попадения.

След успеха си Лудогорец събра 29 точки и се доближи на една от лидера ЦСКА1948, който е с два мача повече. "Орлите" задминаха с точка ЦСКА на втората позиция, като двата тима имат по 12 изиграни срещи. Берое остава 11-и с 12 точки.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Бърнард Текпетей (51), 0:2 Игор Тиаго (74), 0:3 Бърнард Текпетей (78), 0:4 Матиас Тисера (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Абубакар Тунгара можеше да създаде опасна ситуация пред вратата на "орлите", но не успя да пресече подаване на защитник на гостите.
6 - Каули Оливейра навлезе в наказателното поле и стреля, но Иван Караджов реагира с блестящо спасяване.
8 - Бърнард Текпетей шутира мощно и Караджов хвана топката.
11 - Абубакар Тунгара се устреми към топката, а бранител на гостите го изблъска и той не успя да играе, но претенциите на домакините за дузпа не бяха уважени.
23 - Рик Джонатан се строполи на терена след сблъсък със Стилиян Николов и играта бе спряна да му се окаже медицинска помощ.
27 - Каули Оливейра стреля опасно, като топката дори промени траекторията си след рикошет в играч на Берое, но Караджов успя да избие.
31 - Спас Георгиев опита с удар от сериозна дистанция да затрудни стража на гостите, но не успя.
34 - Игор Тиаго изведе Текпетей сам срещу вратаря и ганаецът прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след дълго разглеждане на ситуацията с ВАР.
40 - Каули стреля остро от пряк свободен удар, но прати топката покрай левия страничен стълб на вратата на домакините.
42 - Текпетей получи топката вдясно от вратата на Караджов от Каули и прати топката в мрежата с диагонален удар, но бе зад последния защитник в зелено и попадението не бе зачетено.
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГОООЛ за Лудогорец! Серджио Падт прати топката дълбоко в половината на Берое след изпълнение на аут и тя стигна до Бърнард Текпетей, който нахлу на скорост в наказателното поле и се разписа за 0:1.
60 - Текпетей се озова на добра позиция в наказателното поле и подаде към Игор Тиаго, който бе фронтално срещу вратата, но от 4-5 метра прати топката над напречната греда.
63 - Тунгара можеше да изравни след извеждащо подаване на Симеон Мечев, но Падт спаси сигурен гол.
74 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей се пребори за топката със защитник и веднага подаде на Игор Тиаго, който от близка дистанция вкара за 0:2.
78 - ГОООЛ за Лудогорец!  Каули Оливейра изведе Текпетей сам срещу вратаря и той преодоля Караджов за 0:3.
81 - ГОООЛ за Лудогорец! Якуб Пьотровски центрира ниско отдясно, като във вратарското поле резервата Матиас Тисера се пребори за позиция и прати топката в мрежата за 0:3.
90+4 - Димитър Митков шутира неточно от пряк свободен удар.
90+4 - Край на мача! Лудогорец разби Берое с 4:0 в Стара Загора и излезе втори във временното класиране.

Берое: 1. Иван Караджов, 5. Томас Фонтен (8021. Симеон Германов), 6. Руи Педро, 8. Серкан Юсеин (5511. Стив Траоре), 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев , 77. Божидар Пенчев
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо, 11. Стив Траоре, 18. Митко Митков, 21. Симеон Германов, 44. Николай Николаев
Треньор: Николай Киров

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к) (7732. Игор Пластун), 9. Игор Тиаго (7710. Матиас Тисера ), 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Енрике, 37. Бернард Текпетей , 73. Рик Джонатан (7390. Спас Делев), 95. Каули Оливейра
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Илков Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 10. Матиас Тиссера, 17. Жоржиньо, 32. Игор Пластун, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия