Пирин (Благоевград) допусна обрат и загуби от Лудогорец с 1:3 в последния мач от шестия кръг на efbet Лига. "Орлетата" от Благоевград поведоха с ранен фамозен гол на Мохамед Брахими (3), но шампионите изравниха чрез Жосуе Са (15), а след почивката стигнаха и до пълен обрат с красиво попадение на Алекс Сантана (56). Пиерос Сотириу (67-дузпа) оформи крайния резултат, след като Станислав Тодоров посочи бялата точка след консултация с ВАР за игра с ръка на Стилиян Николов.

Още в 3-ата минута домакините шокираха шампионите, след като Мохамед Брахими проби през центъра с удар от около 25 метра вкара фамозен гол за 1:0. Гостите отвърнаха с удар на Алекс Сантана пет минути по-късно, но топката премина над вратата на Петър Петров. В 15-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер, а Жосуе Са скочи над всички си глава прати топката във вратата за 1:1. Четири минути след това Пиерос Сотириу имше шанс да изравни, но шутира неточно от близка дистанция, а освен това бе и в засада.

Малко след половин час игра Кирил Десподов бе близо до гола, но ударът му по диагонал отдясно бе спасен от вратаря Петър Петров. Пирин отвърна с контраатака, при която Брахими подаде на свободния по дясното крило Антон Карачанаков, но бившият футболист на ЦСКА изгуби контрол върху топката и тя излезе в аут.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Влезлият на почивката Вандерсон усука коляното си след появата си на терена и бе сменен от Мавис Чибота. В 54-ата минута Доминик Яноков опита да изведе Кирил Десподов сам по десния фланг на атаката, но вратарят Петров излезе и изби топката в тъч. Две минути по-късно Алекс Сантана се измъкна от Светослав Дяков и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:2

В 64-ата минута Мавис Чибота изпревари централните защитници на домакините, преодоля вратаря, но топката му дойде дълга и излезе в аут. В тази ситуацията обаче Стилиян Николов игра с ръка и Станислав Тодоров посочи бялата точка след консултация с ВАР. Зад топката в 67-ата минута застана Пиерос Сотириу и кипърецът се разписа за 1:2. Пирин отвърна с удар на Брахими, но този път той не успя да вкара на Кахлина. В 81-ата минута резервата Спас Георгиев получи шанс да обстрелва вратата на гостите, но Кахлина отново спаси. Три минути след това Мавис Чибота проби добре по лявото крило, измъкна се от Красимир Станоев и падна в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

С този успех "орлите" от Разград имат пълен актив от 12 точки след четири изиграни мача и заемат втората позиция, на точка зад Славия. Пирин е 12-и в класирането с 3 точки от пет срещи.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Мохамед Брахими (3), 1:1 Жосуе Са (15), 1:2 Алекс Сантана (56), 1:3 Пиерос Сотириу (67-дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - ГОООЛ за Пирин! Мохамед Брахими се разписа след пробив през центъра и мощен удар от около 25 метра вкара фамозен гол за 1:0
8 - Алекс Сантана шутира над вратата на Петър Петров
15 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов центрира от корнер, а Жосуе Са скочи над всички си глава прати топката във вратата за 1:1
19 - Пиерос Сотириу имше шанс да изравни, но шутира неточно от близка дистанция, а освен това бе и в засада
31 - Кирил Десподов бе близо до гола, но ударът му по диагонал отдясно бе спасен от вратаря Петър Петров
35 - Брахими подаде на свободния по дясното крило Антон Карачанаков, но бившият футболист на ЦСКА изгуби контрол върху топката и тя излезе в аут
45+1 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Влезлият на почивката Вандерсон усука коляното си след появата си на терена и бе сменен от Мавис Чибота
54 - Доминик Яноков опита да изведе Кирил Десподов сам по десния фланг на атаката, но вратарят Петров излезе и изби топката в тъч
56 - ГОООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана се измъкна от Светослав Дяков и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:2
64 - ДУЗПА за Лудогорец! Мавис Чибота изпревари централните защитници на домакините, преодоля вратаря, но топката му дойде дълга и излезе в аут. В тази ситуацията обаче Стилиян Николов игра с ръка и Станислав Тодоров посочи бялата точка след консултация с ВАР.
67 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу се разписа от бялата точка за 1:3
75 - Мохамед Брахими шутира, но не успя да вкара нов гол на Кахлина
81 - Резервата Спас Георгиев получи шанс да обстрелва вратата на гостите, но Кахлина отново спаси
84 - Мавис Чибота проби добре по лявото крило, измъкна се от Красимир Станоев и падна в наказателното поле, но дузпа не бе отсъден
90+5 - Край на мача! Лудогорец спечели с 3:1 срещу Пирин в Благоевград

Пирин (Блaгоевград): 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (82 26. Иван Тасев), 25. Гурам Гощелиани (73 17. Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими , 8. Орлин Старокин (36 2. Педро Ферари), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков (к), 29. Станислав Костов (83 9. Преслав Йорданов), 14. Стилиян Николов
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 23. Ивайло Тодоров, 2. Педро Ферари
Треньор: Уорън Фийни

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков (к) (81 6. Шакил Пинас), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана (71 25. Стефан Баджи), 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (71 9. Ихинио Марин), 19. Пиерос Сотириу , 30. Игор Пластун, 32. Жосуе Са , 37. Бернард Текпетей (46 88. Вандерсон (53 13. Мавис Чибота), 64. Доминик Янков
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 9. Ихинио Марин, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия