ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха зрелищно 2:2 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от третия кръг на efbet Лига. Каули Оливейра (45+3) изведе гостите напред с гол дълбоко в добавеното време на първата част, а след почивката домакините направиха пълен обрат за три минути с голове на Ивайло Чочев (72) и Георги Русев (76). Бърнард Текпетей (81) обаче се разписа с шут от далечно разстояние и донесе точката за шампионите.

Гостите от Разград доминираха през първата част и създадоха повече голови положения. Още в 5-ата минута Кирил Десподов намери в наказателното поле Спас Делев, който стреля към вратата, но вратарят Даниел Наумов показа добър рефлекс. След това на два пъти Спас Делев нямаше късмет при завършващия удар, а първият си точен такъв домакините отправиха чак в 29-ата минута, но Реаян Даскалов не затрудни с глава хърватския страж Симон Слуга.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Даниел Наумов отрази два удара на Кирил Десподов, а след него пропуски направиха още Алекс Колев от домакините и Алекс Сантана. Едва в последните секунди от добавеното време на първата част "орлите" материализираха превъзходството си. Каули Оливейра комбинира с Алекс Сантана и от добра позиция в наказателното поле прати топката в мрежата на Наумов за 1:0 не без помощта и на напречната греда.

След почивката в 57-ата минута Спас Делев потърси изненадата и нанесе тежък удар от над 30 метра, а вратарят Даниел Наумов успя да се справи. Четири минути по-късно ЦСКА 1948 имаше добра възможност да изравни резултата, като Ивайло Чочев се озова на добра позиция, но ударът му бе блокиран от Оливие Вердон пред голлинията.

В 72-ата минута домакините успяха да изравнят, след като Алекс Колев шутира мощно от пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Вратарят Симон Слуга изби, а Георги Русев уцели гредата от около два метра и след това Ивайло Чочев опъна мрежата за 1:1. След по-малко от още три минути игра Георги Русев получи подаване от Ангел Лясков в наказателното поле, след кето преодоля Антон Недялков и Оливие Вердон и прокара топката покрай Слуга за пълния обрат 2:1.

След пропуск на Марио Топузов в 80-ата минута в ответната атака Бърнард Текпетей се възползва от грепка на Ангел Лясков и с неспасяем шут от над 20 метра изравни за 2:2. До края на мача нито един от двата тима не стигна до победен гол.

Така Лудогорец допусна първа грешка за сезона и има 7 точки в актива си. ЦСКА 1948 продължава без загуба и след една победа и две равенства има 5 точки.

ЦСКА 1948 – ЛУДОГОРЕЦ 2:2
0:1 Каули Оливейра (45+3), 1:1 Ивайло Чочев (72), 2:1 Георги Русев (75), 2:2 Бърнард Текпетей (81)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
5 - Кирил Десподов центрира от корнер, а Спас Делев бе непокрит и нанесе удар от воле с десния крак, но вратарят Даниел Наумов внимаваше и спаси.
18 - Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Александър Александров и топката излезе в корнер.
20 - Делев шутира отново от далечна дистанция, но прати топката в аут.
21 - Джонатан Перейра бе принудително заменен, като на негово място се появи Ангел Лясков.
29 - Реян Даскалов засече топката от корнер с глава, но хърватският страж Симон Слуга улови без проблеми.
30 - Даниел Наумов отрази два удара на Кирил Десподов.
36 - Алекс Колев опита да намери горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец с удар от над 20 метра, но топката мина над напречната греда.
37 - Алекс Сантана шутира от дистанция, но Даниел Наумов внимаваше и спаси.
42 - Сисиньо изрита много грубо Охене, но реферът прецени, че устна забележка е достатъчна и не го санкционира с картон.
45+3 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра комбинира с Алекс Сантана, навлезе в наказателното поле и с техничен удар се разписа за 0:1. ВАР провери попадението заради съмнение за игра с ръка на Каули.
45+5 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Спас Делев потърси изненадата с далечен удар, но Даниел Наумов хвана топката.
61 - Ивайло Чочев получи топката в наказателното поле на гостите, но ударът му бе блокиран от Оливие Вердон.
72 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Алекс Колев шутира от пряк свободен удар и вратарят Симон Слуга изби топката в краката на Георги Русев, който я прати в страничната греда. Накрая топката стигна до Ивайло Чочев, който не сгреши и опъна мрежата за 1:1.
75 - ГОООЛ за ЦСКА! Ангел Лясков намери с чудесно дълго подаване Георги Русев, който пое топката на дъгата пред наказателното поле и плъзна някак си покрай Симон Слуга за 2:1.
80 - Марио Топузов получи от Октавио и имаше отличен шанс за гол, но прати топката покрай вратата.
81 - ГОООЛ за Лудогорец! Ангел Лясков сгреши в защита и Бърнард Текпетей моментално с далечен удар изравни за 2:2.
83 - Георги Русев пропусна брилянтен шанс за домакините, шутирайки встрани от вратата.
89 - След индивидуална изява Марио Топузов шутира неточно от границата на наказателното поле.
90+6 - Край на мача! ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха зрелищно 2:2.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) , 15. Александър Александров (6219. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов , 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра (214. Ангел Лясков), 18. Ивайло Чочев , 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 17. Енрике Рафаел (6210. Георги Русев ), 9. Александър Колев (8920. Ангел Бастунов), 7. Марио Топузов
Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Русев, 19. Стив Фуртадо, 20. Ангел Бастунов, 46. Стоян Стоичков
Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (К) , 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера (469. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (7737. Бърнард Текпетей ), 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов (7723. Мануел Шоу), 90. Спас Делев (6573. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра
Резерви: 1. Серджио Падт, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Витоша", село Бистрица
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия