Лудогорец победи Черно море с 3:2 като гост в среща от 8-ия кръг нa Efbet лига.

"Орлите" получиха пряк свободен удар при първата си атака в мача, а Кирил Десподов се разписа с прецизен удар от статичното положение още във втората минута за 1:0.

Черно море отвърна с опасно прострелно центриране в 8-ата минута, дело на Мади Кета, но нямаше кой да засече топката. Минути по-късно и Живко Атанасов се озова в добра позиция, но стреля неточно с глава.

Натискът на домакините доведе до удар в гредата в 23-ата минута, в която Закария Беншаа получи топката и я изстреля от границата на наказателното поле.

Десет минути след това Лудогорец можеше да води с 2:0, но удар на Тисера от добра позиция премина покрай вратата. Кирил Десподов също получи шанс да удвои аванса на разградчани в 40-ата минута, но вратарят на Черно море се справи.

Черно море стигна до равенството в добавеното време на първата част с гол на Закария Беншаа, който се възползва от колебание на отбраната на разградчани след много опасен удар на Евгений Сердюк и спасяване на Сержо Падт.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Лудогорец започна вихрено и втората част, а Матиас Тисера изведе разградчани напред в резултата в 48-ата минута след разбъркване (2:1). Домакините бързо създадоха две добри ситуации за гол, но Падт спаси удари на Сердюк и Беншаа.

След малко повече от час игра Лудогорец подпечата победата с трети гол, дело на Бърнард Текпетей след удар извън наказателното поле (3:1).

Черно море обаче върна интригата с попадение от дузпа на Евгений Сердюк, отсъдена за игра с ръка на Бърнард Текпетей (3:2). До края двата отбора направиха по няколко смени, но и те не повлияха на крайния резултат от срещата.

С победата Лудогорец изпревари съперника си в класирането и вече е на втора позиция с 16 точки на една и мач по-малко от лидера ЦСКА 1948, докато "моряците" са трети с 15 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Кирил Десподов (2'), 1:1 Закария Беншаа (45+1'), 1:2 Матиас Тисера (48'), 1:3 Бърнард Текпетей (66'), 2:3 Евгений Сердюк (76' дузпа)

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на дългогодишния член на изпълкома на БФС Камен Костадинов.
1' Начало на срещата.
2'  ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов намери горния десен ъгъл на вратата от пряк свободен удар!
8' Чудесна възможност за Черно море! Мади Кета финтира бранител и пусна успореден на голлинията пас, но нямаше кой да засече топката.
13' Още един опит на "моряците"! Живко Атанасов стреля с глава, но над вратата.
23'  ГРЕДА за Черно море! Закария Беншаа изстреля топката от границата на наказателното поле, но тя срещна десния страничен стълб на вратата.
34'  Какъв пропуск на Лудогорец! Матиас Тисера излезе в много добра позиция фронтално срещу Иван Дюлгеров, но стреля покрай вратата.
40'  Още един шанс за Лудогорец! Десподов отправи удар вляво от вратата, но Дюлгеров спаси.
45+1'  ГОООЛ за Черно море! Евгений Сердюк отправи много опасен удар към вратата на Лудогорец, Падт отби, а Закария Беншаа добута топката в мрежата за за 1:1.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48'  ГОООЛ за Лудогорец! Матиас Тисера се възползва от разбъркване след корнер и изведе разградчани напред в резултата.
53' Хубав удар на Сердюк от фаул, но Падт е на място и боксира топката.
55' Нова възможност за варненци! Закария Беншаа стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на Лудогорец.
57' Десподов центрира от фаул, Пластун стигна до топката, но я прати извън целта.
66'  ГООООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей отне топката пред наказателното поле на Черно море и моментално я изстреля, намирайки долния десен ъгъл на Дюлгеров за 3:1.
72'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Бърнард Текпетей влезе твърдо на Закария Беншаа и домакините поискаха наказателен удар. Реферът прегледа ситуацията с ВАР.
74'  ДУЗПА за Черно море! Наказателния удар е за това, че Георги Терзиев чукна топката в ръката на Текпетей при опит да я изчисти.
76'  ГОООЛ за "моряците"! Евгений Сердюк прати Падт в обратния ъгъл за 2:3.
80' Няколко смени в двата отбора.
90+2' Силен удар на Текпетей, но след рикошет топката излиза в корнер.
90+5' Край на мача!

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев , 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (82'  19. Матиас Курьор), 7. Матеус Клементе, 88. Мимито (46' ​ 8. Мазир Сула), 20. Мади Кета (82' ​ 10. Велислав Василев), 31. Закария Беншаа   (77 39. Николай Златев) , 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев
Треньор: Илиан Илиев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт , 5. Георги Терзиев , 10. Матиас Тисера   (71 9. Игор Тиаго) , 11. Кирил Десподов  (88' 90. Спас Делев) , 14. Дени Групер (46'  4. Сисиньо), 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей , 73. Рик Джонатан (59 95. Каули Оливейра) , 82. Иван Йорданов (46'  6. Якуб Пиотровски )
Резерви: 12. Симон Слуга, 24. Оливие Вердон
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Иво Андреев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия