Българският шампион Лудогорец победи лидера във Втора лига Етър (Велико Търново) в контролна среща с 5:1. В 38-ата минута Ловре Кнежевич се разписа за Етър. Рик Джонатан изравни в 44-ата минута. В 53-ата минута влезлият като смяна Игор Тиаго се разписа. Тисера също реализира в 65-ата минута, а минута по-късно отново той направи резултата 4:1. Той оформи хеттрика си в 74-ата минута.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В петата минута на срещата Вандерсон опита мерника си, но Господинов не се затрудни. В 17-ата минута Терзиев стреля към вратата на Етър, отново Господинов спаси.

Етър откри резултата в 38-ата минута, след като Недялков сбърка, Даниел Младенов стреля и нацели гредата, но Кнежевич беше на точното място и се разписа, откривайки резултата.

Шампионите реагираха и малко по-късно удар на Тисера мина малко встрани от вратата. Минута преди края на първата част Джонатан изравни резултата, след като получи пас от Тисера и се разписа, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Господинов.

В 51-ата минута Ловре Кнежевич отправи опасен удар, но Слуга спаси с вещина. Влезлият като смяна Игор Тиаго направи резултата 2:1 с гол в 53-ата минута на мача.

Лудогорец отново направи добра атака в 62-ата минута, но ударът на Тисера не намери целта. Три минути по-късно все пак той се разписа във вратата на Христо Иванов. Минута по-късно Тисера се разписа отново с второто си попадение. В 73-ата минута Тисера отново вкара топката във вратата на Етър, но имаше вдигнат флаг за засада.

Матиас Тисера оформи хеттрика си в 74-ата минута, след като беше изведен очи в очи с Иванов и го преодоля, а асистенцията дойде от Игор Тиаго.

Футболистите на Етър опитаха и през втората част да затруднят Слуга, но не се получи да стигнат до втори гол.

В крайна сметка след отлично второ полувреме шампионите спечелиха убедително с 5:1.

Лудогорец - Етър 5:1
0:1 Ловре Кнежевич (38), 1:1 Рик Джонатан (44), 2:1 Игор Тиаго (53), 5:1 Тисера (65, 66,74)

Стартови състави на двата отбора:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 14. Дени Групер, 8. Клод Гонсалвеш, 95. Каули Оливейра, 10. Матиас Тисера , 37. Бернард Текпетей, 8. Вандерсон, 73. Рик Джонатан

Резерви: 1. Серджио Падт (вр), 30. Игор Пластун, 7. Алекс Сантана, 9. Игор Тиаго , 75. Петър Георгиев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 51. Илкер Будинов, 91. Александър Ганчев, 59. Алекс Луканов​

Етър: 13. Анатолий Господинов (58  1. Христо Иванов),  29. Николай Дичев, 20. Яни Пехливанов (58 3. Юлиян Райков), 26. Мариян Иванов, 4. Георги Александров, 28. Николай Янков, 14. Апостолов (78 24. Борислав Марков) , 17. Ромеш Ивей, 10. Цветомир Тодоров, 22. Ловре Кнежевич  (70  27. Калоян Митев),  11. Даниел Младенов

Резерви: 23. Христо Христов, 5. Росен Върбишки, 16. Мартин Моран​

Стадион: „Гнездо на орли“, град Разград

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия