Шампионът Лудогорец размаза у дома Локомотив (София) с 5:0 в мач от петия кръг на efbet Лига и записа трета поредна победа в елита от началото на сезона. Тя идва точно преди реванша срещу Малмьо в плейофите за влизане в групите на Шамионската лига, след като в първата среща "орлите" отстъпиха с 0:2 в Швеция. Вандерсон (21), Доминик Янков (23), Жосуе Са (51), Мавис Чибота (59) и Каули Оливейра (68) вкараха головете срещу "железничарите".

Срещата започна спокойно и без сериозни положения пред двете врати. Александър Александров шутира от пряк свободен удар в 6-ата минута, но топката премина встрани от вратата на домакините. Пет минути след това Георги Терзиев намери с хубав диагонален пас Вандерсон и капитанът на "орлите" в днешния мач шутира високо над вратата на Александър Любенов. В 13-ата минута Лудогорец вкара топката в мрежата, но бе отсъдена засада на Кирил Десподов преди Вандерсон да реализира гола. Три минути след това Вандерсон отново реализира, но и това попадение не бе признато, този път заради засада на бразилеца.

В 21-ата минута най-накрая гол на Вандерсон бе признат, след като бразилецът получи топката от Мавис Чибота и се разписа с диагонален удар по земя. Две минути след това Мавис Чибота направи нов пробив отляво и подаде по земя към Доминик Янков, който от непосредствена близост насочи топката в мрежата за 2:0.

След половин час игра Александър Александров проби добре отдясно и влезе в наказателното поле, след което пусна подаване по земя към свой съотборник, но то бе пресечено и не се стигна до опасност пред вратата на Серджио Падт. Футболистите на Валдас Дамбраускас забавиха темпото и позволиха на "железничарите" да владеят повече топката. Това доведе само до няколко корнера за Локо (София), а удари на Орачев и Рапосо бяха блокирани.

Winbet - победата е емоция! (18+

Шест минути след началото на второто полувреме Кирил Десподов получи топката след изпълнение на тъч и я центрира в наказателното поле, а Жосуе Са реализира красив гол с едно докосване за 3:0. "Орлите" продължиха да доминират и скоро направиха преднината си още по-убедителна. В 59-ата минута Кирил Десподов бе изведен на чиста позиция от Ротариу и подаде към Мавис Чибота, който вкара за 4:0 на празна врата.

Доминацията на Лудогорец продължи, а в 68-ата минута Мавис Чибота намери перфектно влезлия като резерва Каули Оливейра в наказателното поле и бразилецът се разписа с диагонален удар за 5:0. Десет минути по-късно Серджио Падт отрази два последователни удара на Октавио от гостите. В 83-ата минута Дорин Ротариу шутира към вратата на Любенов след добра солова изява, но топката се отби напречната греда и тупна малко пред голлинията, а след това бе избита в корнер. До края на мача нямаше други интересни ситуации.

След третата си поредна победа Лудогорец събра 9 точки и се изкачи на третата позиция във временното класиране. "Железничарите" от София са девети с 4 точки в актива си.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 5:0
1:0 Вандерсон (21), 2:0 Доминик Янков (23), 3:0 Жосуе Са (51), 4:0 Мавис Чибота (59), 5:0 Каули Оливейра (68)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
6 - Александър Александров шутира от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата на домакините
11 - Георги Терзиев намери с хубав диагонален пас Вандерсон и капитанът на "орлите" в днешния мач шутира високо над вратата на Александър Любенов
13 - Лудогорец вкара топката в мрежата, но бе отсъдена засада на Кирил Десподов преди Вандерсон да реализира гола
16 - Вандерсон отново реализира, но и това попадение не бе признато, този път заради засада на бразилеца
21 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон получи топката от Мавис Чибота и се разписа с диагонален удар по земя за 1:0
23 - ГОООЛ за Лудогорец!  Мавис Чибота направи нов пробив отляво и подаде по земя към Доминик Янков, който от непосредствена близост насочи топката в мрежата за 2:0
30 - Александров проби добре отдясно и влезе в наказателното поле, след което пусна подаване по земя към свой съотборник, но то бе пресечено и не се стигна до опасност пред вратата на Серджио Падт
38 - Удари на Орачев и Рапосо срещнаха телата на защитници на домакините
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
51 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов получи топката след изпълнение на тъч и я центрира в наказателното поле, а Жосуе Са реализира красив гол с едно докосване за 3:0
59 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов бе изведен на чиста позиция от Ротариу и подаде към Мавис Чибота, който вкара за 4:0 на празна врата
68 - ГОООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота намери перфектно Каули Оливейра в наказателното поле и бразилецът се разписа с диагонален удар за 5:0
77 - Шакил Пинас падна лошо при спор за една висока топка и след време това наложи неговата принудителна смяна. На терена се появи Бърнард Текпетей
78 - Серджио Падт отрази два последователни удара на Октавио
83 - ГРЕДА за Лудогорец! Дорин Ротариу шутира към вратата на Любенов след добра солова изява, но топката се отби напречната греда
90+3 - Край на мача! Лудогорец разби Локомотив (София) с 5:0 и записа трета победа от началото на сезона

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас (77 37. Бърнард Текпетей), 11. Кирил Десподов (64 9. Ихинио Марин), 13. Мавис Чибота , 25. Стефан Баджи (64 7. Алекс Сантана), 29. Дорин Ротариу, 32, Жосуе Са , 64, Доминик Янков , 88. Вандерсон (к) (65 95. Каули )
Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 7. Алекс Сантана, 9. Ихинио Марин, 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 95. Каули
Треньор: Валдас Дамбраускас

Локомотив (София): 24. Александър Любенов - 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Кацикас, 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев - 26. Красимир Милошев (к) (65 15. Лука Иванов), 22. Владимир Семерджиев (65 10. Валентин Николов), 44. Божидар Кацаров, 7. Александър Александров (46 58. Октавио Мерло), 11. Раел Лолала (85 6. Пламен Крачунов), 19. Илия Димитров (46 9. Мохамед Бухмиди)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 9. Мохамед Бухмиди, 58. Октавио Мерло, 6. Пламен Крачунов, 15. Лука Иванов, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Разград, стадион: "Хювефарм Арена"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия