Лудогорец победи Славия с 3:1 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. В 18-ата минута Сотириу се разписа. Шоу увеличи преднината на домакините с гол в 29-ата минута. Радослав Кирилов се разписа в 53-ата минута, за да върне интригата в мача. Сотириу реализира втория си гол в 66-ата минута, след като Вуцов изби удар на Десподов, но не се справи с удара на кипъреца. Гол на Десподов беше отменен заради засада. След този успех шампионите отново си върнаха преднината от 4 точки пред втория ЦСКА, имайки 51, а "белите" са 7-ми с 29.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Още в 3-ата минута от пряк свободен удар Десподов центрира отлично, но Попадийн съумя да изчисти. Славия отвърна с удар на Дост три минути по-късно, но вратарят на шампионите се справи.

В 12-ата минута Десподов центрира от корнер, но Вуцов изби, при последвалата атака Текпетей стреля отлично, но топката профуча покрай гредата.

Лудогорец откри резултата в 18-ата минута, след като Сотириу се справи с Керчев и прати топката в близкия на вратаря ъгъл. Славия отвърна с опасна атака чрез Радослав Кирилов, но отбраната на "орлите" се справи.

Мануел Шоу се разписа за 2:0 в 29-ата минута на срещата. Десподов центрира отлично от корнер, а за играча на "орлите" остана само да се разпише във вратата на Вуцов.

Славия съумя да се върне в мача скоро след началото на второто полувреме. Радослав Кирилов се разписа в 53-ата минута, след като се справи с няколко играчи на домакините и реализира.

Лудогорец отговори подобаващо и в 66-ата минута Сотириу реализира втория си гол в мача, след като Вуцов спаси удар на Десподов, но не успя да реагира при удара на кипъреца.

Четири минути по-късно Радослав Кирилов пусна отличен пас към Тасев, но той стреля много неточно. Кирил Десподов вкара топката в мрежата в 85-ата минута, но имаше вдигнат флаг за засада, а ситуацията беше преразгледана и с ВАР.

До края на двубоя нови голове не паднаха и Лудогорец заслужи трите точки.

Лудогорец - Славия 3:1
1:0 Сотириу (18), 2:0 Шоу (29), 2:1 Радослав Кирилов (53), 3:1 Сотириу (66)